Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

16 września 2019

Rajd rowerowy przez Rezerwat przyrody Borek. Uczestnicy dopisali

fot. Eliza Kruszyńska

fot. Eliza Kruszyńska

15.09.2019 r. Towarzystwo Przyjaciół Nakła w ramach programu Human Smart City # zorganizowało 38 km rajd rowerowy przez Rezerwat przyrody Borek.

Tego słonecznego dnia, uczestnicy spotkali się na Przystań Powiat Nakielski. Po słowach wstępu, burmistrz Miasta i Gminy Sławomir Napierała przedstawił uczestnikom program Human Smart City, który to m.in. dąży do wdrożenia projektu pn. „Rower Gminny”. Rajd poprowadził Maciej Boinski.

W Rezerwacie przyrody Borek uczestnicy mieli przyjemność posłuchać ciekawostek o otaczającej nas przyrodzie, które przedstawił leśniczy Radosław Mazgaj. Na zakończeniu wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku na nakielskich Łazienkach, gdzie organizator przygotował ognisko z kiełbaskami i słodkim poczęstunkiem.

Dziękujemy za uczestnictwo KTR TORPEDO z Solca Kujawskiego oraz KTR KUJAWIAK z Inowrocławia oraz wszystkich którzy włożyli swój wkład w organizację rajdu! Nie sposób Was wszystkich wymienić.

Do zobaczenia na kolejnej imprezie organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Nakła!

materiał: Eliza Kruszyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 25 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)