Dziś mamy 3 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

20 listopada 2023

Radość ze wspólnej zabawy. W bibliotece obchodzono "Dzień Jeża"

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Biblioteka w Trzeciewnicy gościła w swych progach dzieci #z klas 1-3 wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Faltyńską aby wspólnie obchodzić Dzień Jeża.

Celem tego święta jest rozpowszechnianie wiedzy, która pozwala na lepsze poznanie tych kolczastych zwierzątek. Na początku zajęć dzieci wysłuchały, krótkiego wiersz J. Brzechwy „Jeż” po czym same przystąpiły do recytacji. W trakcie pogadanki dowiedziały się jaką rolę w środowisku pełnią. Poszerzyły swą wiedzę na temat ich wyglądu, sposobu poruszania się oraz odżywiania. Dowiedziały się również w jaki sposób przygotowują się do zimy oraz jak im pomagać a nie szkodzić. Następnie uczestnicy zajęć wykonali jeżyki różnymi technikami plastycznymi. Mogły tu wykazać się inwencją twórczą i ozdobić prace wg. własnego pomysłu. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż”. Na twarzach uczestników jak zawsze gościł uśmiech i radość ze wspólnej zabawy.

Takie dni jak ten to świetna okazja, by w głowach kilkulatków zaszczepić ciekawość do poznawania otaczającego ich świata. A wszystko  to przekazane w formie zabawy.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)