Dziś mamy 18 lutego 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 lipca 2018

RZGW zatwierdziło stawki za wodę. Z roku na rok coraz drożej

Gmina Kcynia opublikowała w minionym tygodniu decyzje RZGW, zatwierdzającą #stawki za wodę.

Do zeszłego roku stawki za wodę i ścieki zatwierdzała rada miejska. Zresztą jej uchwała miała jedynie symboliczne znaczenie, gdyż w przypadku obniżenia stawek, które proponowała spółka (po zatwierdzeniu przez burmistrza) musiałaby wskazać źródło pokrycia straty.

Od tego roku zgodnie z nowym prawem wodnym spółka wodociągowa musi uzyskiwać „zgodę” od nowej instytucji pn. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy. Dyrektor tej instytucji wydał właśnie pozytywną opinię dla wniosku złożonego przez Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szubinie, które zaopatruje mieszkańców gminy Kcynia w wodę.

- Dyrektor RZGW w Bydgoszczy dokonał analizy zmiany warunków ekonomicznych wykonywania przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne działalności gospodarczej, w tym marży zysku oraz dokonano weryfikacji kosztów …pod względem celowości ich ponoszenia w celu zapewnienia ochrony interesów odbiorców usług przed nieuzasadnionym wzrostem cen. Organ regulacyjny uznał że wynik analizy weryfikacji i oceny okazał się być pozytywny, w tym celu organ uznał zatwierdzenie przedłożonej taryfy jako uzasadnione i konieczne – czytamy w uzasadnieniu. Trzeba tu dodać, że dyrektor bydgoskiego RZGW cofnął wniosek spółce, złożony w kwietniu, bowiem nie zawierał on pełnych danych dotyczących m.in. kosztów produkcji wody.

Taryfikator dotyczy okresu trzech lat. Do końca maja 2019 roku cena metra sześciennego wody wynosi 3,35 zł. Od czerwca 2019 r. – 3,39 zł, zaś od czerwca 2020 r. – 3,48 zł.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble młodzieżowe systemowe
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Pokój dzienny/ jadalnia
Blacharstwo
Nowoczesny styl
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Pomoc drogowa
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)