Dziś mamy 28 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

18 stycznia 2020

"Pszczółki" przygotowały piękne Jasełka. Dzieci otrzymały gromkie brawa

fot. Iwona Sobczak

fot. Iwona Sobczak

Dnia 16 stycznia 2020 r. klasa III a ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nakle nad Notecią odwiedziła # grupę „Pszczółek” z Przedszkola Nr 2 w Nakle nad Notecią. Jak co roku dzieci przedszkolne przygotowały piękne Jasełka.

W historię narodzin Jezusa wprowadził wszystkich teatr cieni ukazujący potrzebę zbawienia i przyjścia Mesjasza na świat. Następnie główni bohaterowie: Święta Rodzina, aniołowie, pasterze i mędrcy przenieśli widzów w klimat dawnego Betlejem.

Sześciolatki z wielkim zaangażowaniem odgrywały swoje role i starały się ukazać sens przeżywania Bożego Narodzenia. Misterium wzbogaciły piękne kolędy śpiewane przez najmłodszych. Jasełka w grupie „Pszczółek” przedstawione w formie teatru cieni spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Dzieci z klasy III a wraz ze swoimi Paniami były pod wielkim wrażeniem występów przedszkolaków i nagrodziły Aktorów gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie. Już teraz serdecznie zapraszamy Pszczółki wraz ze swoimi Paniami na miłą rewizytę.

materiał: Iwona Sobczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)