Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

08 stycznia 2019

Przywitanie nowego sołtysa. Spotkanie pełne podziękowań

fot. BG

fot. BG

W świetlicy wiejskiej w Wyrzy odbyły się wybory nowego sołtysa na kadencję 2019 - 2023. Zgłosiło się # dwóch kandydatów, a zwycięzca okazał się lepszy o 6 głosów.

Po 8 latach swoją przygodę z pełnieniem trudnej roli sołtysa wsi zakończył Elegiusz Rospłoch, w związku z tym mieszkańcy zebrali się w świetlicy wiejskiej, aby wybrać nowego reprezentanta. Za prawidłowe przeprowadzenie wyborów odpowiedzialny był kierownik Referatu Obsługi Komunalnej w Mroczy Paweł Górecki.

Powołano komisję skrutacyjną w składzie: Jolanta Kempińska, Ewa Myjak i Jarosław Myjak, która była odpowiedzialna za policzenie głosów.

Na stanowisko sołtysa wsi kandydowało dwóch mieszkańców: Tomasz Łeszyk i Mateusz Prill. Odbyło się tajne głosowanie w którym wzięło udział 31 zebranych. Ostatecznie 30 głosów było ważnych, jeden okazał się nieważny. Nowym sołtysem wsi na kadencję 2019 – 2023 został Mateusz Prill! Ze swoim kontrkandydatem wygrał w stosunku 18 -12.

W II części wyborów mieszkańcy musieli wybrać nowy skład rady sołeckiej. Kandydaturę zgłosiły cztery osoby, a w wyniku głosowania wybrani zostali: Lech Kempiński (29 głosów), Krzysztof Baliniak (24 głosy) i Małgorzata Jaranowska (22 głosy). W imieniu burmistrza, Paweł Górecki podziękował dotychczasowemu sołtysowi za 8 lat kadencji i przywitał nowego sołtysa, który został najmłodszym sołtysem w gminie Mrocza.

Swoje podziękowania na ręce kończącego kadencję Elegiusza Rospłocha złożyli również mieszkańcy. W wolnych wnioskach, mieszkańcy poruszyli jak zwykle temat drogi w stronę Broniewa – kamień oczywiście ale czy gmina chce zrobić coś więcej w tym temacie? – pytał mieszkaniec.

Drugi problem dotyczył słabego oświetlenia wsi, a więc konieczności montażu dodatkowych lamp. Paweł Górecki zanotował zgłoszone problemy, obiecał zorientować się w temacie i przekazać więcej informacji poprzez nowego sołtysa.

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (10)

  Fr, w dniu 08-01-2019 13:18:11 napisał:

  Nieźle wybraliście ... Haha

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Zosia, w dniu 08-01-2019 15:12:54 napisał:

  Pan Kierownik odnotował i na tym się skończy zawsze Wyrza na szarym końcu

  odpowiedz

  • 4 (6)

  niet, w dniu 08-01-2019 15:49:00 napisał:

  układy i tyle

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Wto, w dniu 08-01-2019 19:39:10 napisał:

  Wyrza na szarym końcu??? Ajak są we Wyrzy wybory to gdzie są mieszkańcy tej wioski??? A potem wielkie pretęsje mają przyjdzie jak zawsze grupka ludzi i wielkie cuda by chcieli !!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Dawna mieszkanka wsi , w dniu 09-01-2019 00:13:00 napisał:

  Większość wioski ma wywalone w to i potem się dziwią że nic tam nie powstaje. Za czasów sołtysa śp. Pana Kwissy wioska tętniła życiem różne imprezy dla dzieci ,imprezy latem dla starszych osób ,wyjazdy, zadbany obszar obok figur ...teraz jakby wszystko zamarło i przestało mieć sens .Co pół roku przyjeżdżam do Wyrzy i nie poznaje jej ...czas to zmienić.Zobaczymy czy nowy sołtys zmieni postrzeganie wsi na jeszcze lepsze .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  Yyy, w dniu 09-01-2019 09:32:10 napisał:

  Nie tylko wszystko zależy od sołtysa bo od ludzi też a we Wyrxy ludzie nie sa zgrani jeden patrzy na drugiego!!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Marek, w dniu 09-01-2019 18:55:51 napisał:

  Jest u was dużo komentatorów ,a mało ludzi do pracy. Są dwa światy rolników i spółdzielców w Wyrzy. Życzę Wam powodzenia.

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Szpera, w dniu 09-01-2019 20:03:57 napisał:

  Jest nowy sołtys więc proponuje zmianę w tym roku w funduszu sołeckim i budowe placu do driftu pod blokami.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Nakielanin, w dniu 10-01-2019 07:26:51 napisał:

  Dziwna wies to i za sołtysa wybrali bałwana.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Szafy przesuwne
Sprzedaż opon
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Mikrodermabrazja
Nowoczesny styl
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)