Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2021

Przypomnieli uczniom o bezpieczeństwie. Ważna lekcja przed wakacjami

fot. pow.

fot. pow.

Dzielnicowy z Kcyni i policjantki z nakielskiej komendy# powiatowej odwiedzili wczoraj uczniów w kcyńskiej szkole podstawowej. Mundurowi przypominali dzieciom ważne kwestie, o których należy pamiętać podczas nadchodzących wakacji.

W Szkole Podstawowej w Kcyni nakielskie policjantki i dzielnicowy z miejscowego komisariatu spotkali  się z uczniami z klas 0-III, by porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji.

Mundurowi przypominali o korzystaniu ze strzeżonych kąpielisk, przestrzegali przed wypoczynkiem nad wodą bez nadzoru osób dorosłych i mówili o niebezpieczeństwach związanych z nieodpowiedzialnymi zabawami na kąpieliskach. Nie zabrakło też informacji na temat właściwego zachowania na górskich szlakach. 

Mowa była również o zasadach ruchu drogowego i bezpieczeństwie dzieci podczas przemieszczania się po trasach zarówno pieszo, jak i rowerami. Policjanci przestrzegali też przed osobami obcymi i udzielali rad, jak ustrzec się przed niebezpieczeństwami związanymi z wizytą nieznajomych w domu.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)