Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Przyjaźń polsko-holenderska. Uczniowie poznali historię Nakła

fot. pow.

fot. pow.

Uczestnicy projektu „Let’s Go Exploring” realizowanego przez I LO im. Bolesława Krzywoustego w # Nakle z holenderską szkołą PENTA college CSG Jacob van Liesveldt w Hellevoetsluis wspólnie poznawali historię Nakła – Miasta Trzech Kultur.

W pierwszym tygodniu czerwca grupa holenderskich uczniów i koordynatorów odwiedziła nakielskie liceum w ramach współpracy partnerskiej trwającej już dwie dekady. Zgodnie z tematem przewodnim tegorocznego projektu, młodzież odwiedziła Muzeum Ziemi Krajeńskiej, gdzie usłyszała ciekawą opowieść o mieście zamieszkanym przez trzy różne grupy  narodowościowe, wyznaniowe i kulturowe.

Korzystając z łatwo dostępnych narzędzi technologii informacyjnej zespoły polsko-holenderskie opracowały własne materiały w języku angielskim, holenderskim i polskim na temat wybranych miejsc na nakielskim szlaku turystycznym.

Ostatecznie młodzież odnalazła te miejsca, gdzie nagrała filmy wideo w trzech językach, aby stać się przewodnikami multimedialnej wycieczki QR po historii Nakła. Bliźniacze działania projektowe zostały zrealizowane podczas kwietniowej wizyty uczniów i nauczycieli „Krzywoustego” w holenderskim mieście Hellevoetsluis w jego zabytkowej części de Vesting.

Program spotkania studyjnego opracowany przez Anitę Krzyżanowską i Lucynę Majcher obejmował również zajęcia projektowe i prezentacje uczniów w I LO, spotkanie ze Starostą Tadeuszem Sobolem i Wicestarostą Tomaszem Miłowskim na Przystani Powiat Nakielski, wywiad dla Radia Nakło, zajęcia integracyjne oraz zwiedzanie Poznania i Torunia. Rodziny goszczące zadbały o wycieczki indywidualne i wspólne spotkania popołudniowe, podczas których młodzież poznawała się jeszcze lepiej.

Za kulisami tegorocznego projektu nauczyciele holenderskiej szkoły Jan Simon van der Linde i Robin Boers prowadzili rozmowy z dyrekcją i nauczycielami nakielskiego liceum oraz władzami powiatowymi na temat jubileuszowego spotkania w PENTA college CSG Jacob van Liesveldt w Hellevoetsluis w marcu 2020r.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu rodziców uczestników projektu oraz instytucji: PENTA college w Hellevoetsluis, I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle i Powiatu Nakielskiego.

materiał: Anita Krzyżanowska, nauczyciel I LO w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 16 22

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)