Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

15 września 2019

Przygotowania do złożenia przysięgi. Uczniowie ćwiczyli musztrę

fot. powierzone

fot. powierzone

W pierwszych dniach września 2019r., w ramach zajęć z edukacji wojskowej uczniowie grup # wojskowych Technikum z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie realizowali przedsięwzięcia związane z przygotowaniem do ślubowania i przysięgi.

Były to czynności związane z przymierzaniem sortów mundurowych, ćwiczenia z musztry indywidualnej i zespołowej. Po niespełna dwóch dniach pobytu w szkole uczniowie po raz pierwszy jeszcze po cywilnemu przystąpili do musztry. Zostali teoretycznie zapoznani z podstawowymi terminami z zakresu Regulaminu Musztry SZ RP, następnie przystąpili do ćwiczeń praktycznych.

Trzeba szczerze powiedzieć, iż młodych adeptów czeka bardzo dużo pracy i wysiłku, tym samym potu ażeby godnie zaprezentować się przed najbliższymi i rodzinami. Zajęcia w całości poświęcone były treningowi do uroczystego ślubowania klas pierwszych Technikum oraz przysięgi grup wojskowych, które odbędzie się w dniu 12.10 br. na szubińskim Rynku prowadzone były przez uczniów kadetów klasy IVTL Pawła Mellera (żołnierz „Terytorials” z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej ps. „Zo”), Klaudii Krakowskiej, Mateusza Mazurka i Eryka Ostrowskiego po nadzorem nauczyciela edukacji wojskowej mjr. rez. Jarosława Odrobińskiego.

Serdecznie zapraszamy na szóstą już tego typu uroczystość w Szubinie. Uczniowie - kadeci grup wojskowych będą do tego najważniejszego dla nich wydarzenia na tym etapie edukacji ćwiczyć intensywnie, ażeby wypaść jak najlepiej.

materiał: Zespół ds. Promocji ZS w Szubinie

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Baterie
od 0,90PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Lipoliza injekcyjna
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Usługi transportowe
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)