Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2019

Przygotowania do kolejnego projektu. Rozmowy o celach wymiany

fot. pow.

fot. pow.

Młodzież I LO im. B. Krzywoustego zakończyła realizację projektu w # Niemczech i już jest przygotowana do kolejnego projektu, który tym razem będzie realizowany od 9.09.- 14.09.2019r. w Nakle nad Notecią.

Odbyło się spotkanie organizacyjne uczestników wymiany. Uczniowie dyskutowali o celach i programie wymiany. Tematem przewodnim naszego projektu jest "Przyjaźń bez granic". W ten sposób pragniemy wyjść niejako poza ramy nauki języka w klasie i stworzyć po raz kolejny możliwość rozwoju osobistego ucznia.

Poprzez możliwość osobistego doświadczania i poznawania kraju sąsiedzkiego, jego kultury i języka uświadamiamy naszym uczniom, że warto się uczyć języków, rozwijać wiedzę ogólną oraz przełamywać bariery. Każdy nasz projekt łączy wiedzę z umiejętnościami i kształtuje postawy tak, aby uczeń nie był bezradny poznawczo.

Projekt akcentuje także wzajemne kontakty partnerskie I LO oraz Elsterschloss-Gymnasium, miasta Nakła i Elsterwerdy oraz powiatów Nakielskiego i Elbe-Elster. Uczniowie kontaktują się już ze swoimi gośćmi i przygotowują się do wrześniowego spotkania.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznie spędzonych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

materiał: Koordynatorka wymiany - Rozalia Wencel.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)