Dziś mamy 17 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2019

Przygoda w Warszawie. Uczniowie zachwyceni stolicą

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 23 - 25 maja uczniowie klasy IVb, c, d oraz VIc, d Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 4 w # Nakle nad Notecią uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Pierwszego dnia spotkali się z przewodnikiem na Placu Zamkowym, obejrzeli Kolumnę Zygmunta. Na Zamku Królewskim podziwiali prezentację multimedialną pt. „Zniszczenia i odbudowa”. Spacerowali ulicami Starego Miasta. Zobaczyli Archikatedrę św. Jana, taras widokowy Gnojna Góra, mury miejskie i Barbakan oraz Pomnik Małego Powstańca.

Byli świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Obejrzeli również ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki podziwiali panoramę stolicy.

W kolejnym dniu wycieczki uczniowie udali się do Wilanowa, Łazienek Królewskich. Zobaczyli pomnik Chopina, Ogród Chiński, Pałac na Wyspie. Podczas przejazdu Traktem Królewskim zobaczyli zabudowania Sejmu i Senatu i Plac Trzech Krzyży. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Dzień zakończył się multimedialnym pokazem w Parku Fontann nad Wisłą.

W sobotę uczniowie spacerowali ulicami Nowy Świat, Krakowskim Przedmieściem. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernika. Wszyscy przekonali się, że nauka może być emocjonująca i wciągająca. Późnym wieczorem, pełni wrażeń, szczęśliwie wrócili do domu.

materiał: Barbara Tadych

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)