Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 marca 2019

Przewodniczący wybrany. Na zebraniu było zaledwie 65 osób

fot. MM

fot. MM

Samorząd Mieszkańców nr 1 zapoczątkował cykl zebrań # sprawozdawczo-wyborczych organizowanych w Nakle. Zebranie zorganizowano w murach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3.

Mieszkańców uprawnionych do głosowania w samorządzie nr 1 jest łącznie 2055. W związku z tym, że na zebranie przybyło zaledwie 65 osób, musiało ono odbyć się w drugim terminie, czyli pół godziny później. Jednym z pierwszych punktów zebrania było sprawozdanie przewodniczącego Artura Adamczewskiego ze swojej działalności w kadencji 2014-2018.

Łącznie podczas tych 4 lat Zarząd SM Nr 1 zorganizował 4 rejsy statkiem „Władysław Łokietek, 4 przedstawienia dla dzieci, 2 spływy kajakowe, 2 wieczory poetycko-muzyczne, 4 koncerty chórów, 2 koncerty muzyczne, 2 wycieczki oraz 1 wyjazd do kina. Łącznie we wszystkich wspomnianych wydarzeniach uczestniczyło ponad 1000 osób.

Podczas całej kadencji zrealizowano również inwestycje polegające na budowie pieszojezdni na ulicach Nadskakuły oraz Kołłątaja, a także części pieszojezdni na ulicach Orzeszkowej, Lema, Sienkiewicza. Ponadto zbudowano chodnik na ul. Nowej oraz dokonano remontu pieszojezdni na ul. Norwida. Artur Adamczewski odniósł się także do decyzji podjętej przez burmistrza oraz radę miejską, na mocy której nie została uwzględniona żadna z inwestycji wnioskowanych przez przewodniczącego w budżecie gminy na rok 2019. – Po raz kolejny nie otrzymaliśmy żadnych środków na realizację zadania „Budowa pieszojezdni na ul. Hłaski w Nakle lub remont i modernizację chodników oraz położenie nawierzchni asfaltowej na przedmiotowej ulicy”. W sprawie tej ulicy kierowany jest kolejny wniosek do budżetu. Wielokrotnie poruszałem tą kwestię podczas rozmów z burmistrzem i radnymi – niestety bez żadnego efektu. Po raz kolejny otrzymałem odpowiedź, że nie ma pieniędzy na realizację tej inwestycji. Ponadto na części ul. Lema została położona kostka. W jednym z tamtejszych domów mieszka osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku elektrycznym. Aby ta osoba mogła swobodnie wyjechać ze swojej posesji, wystarczy wybudować niewielki, brakujący odcinek pieszojezdni. Jest to wydatek rzędu ok. 20 tys. zł. W tym przypadku także otrzymałem odpowiedź, że nie ma pieniędzy – powiedział Artur Adamczewski.

Po szczegółowym sprawozdaniu przewodniczącego, przyszedł czas na wybory. W tym celu powołano 3-osobową komisję skrutacyjną, w której pracowali: Henryka Tracz, Alina Pałubicka-Grzegorek oraz Rafał Bajer. Mieszkańcy nie mieli problemów z wyborem nowego przewodniczącego – na to stanowisko ponownie zgłoszono Artura Adamczewskiego, który otrzymał 64 głosy poparcia. Druga część wyborów dotyczyła składu zarządu osiedla. Kandydatów zgłoszono ośmiu, a byli nimi: Mieczysław Jaskólski, Leszek Jaskólski, Edward Marciniak, Daniel Kończak, Zofia Nitka, Tomasz Krupiński, Antoni Żygowski oraz Jarosław Derus. Spośród kandydatów, mieszkańcy musieli wybrać tylko cztery osoby, które wejdą w skład nowego zarządu samorządu. Komisja skrutacyjna ogłosiła wyniki wyborów i tym samym mieszkańcy postawili na następujące osoby: Zofia Nitka (39 głosów), Antoni Żygowski (37 głosów), Leszek Jaskólski (35 głosów) oraz Daniel Kończak (25 głosów). Wybory dobiegły końca, a zgromadzone na sali osoby rozpoczęły dyskusję z zastępcą burmistrza Krzysztofem Błońskim oraz przybyłymi na spotkanie pracownikami urzędu gminy.

Pierwsze pytanie zadał sam nowo wybrany przewodniczący. Pytał o to, dlaczego nie poinformowano go o pracach, które wykonano na ul. Wspólnej. Jednocześnie Artur Adamczewski chciał się dowiedzieć, dlaczego to właśnie tam, a nie np. na wnioskowanej przez niego od 4 lat ul. Hłaski przeprowadzono wspomniane prace – Na ul. Wspólną jakoś pieniądze się znalazły a na ul. Hłaski czy nawet ul. Lema już nie? To bardzo dziwne – skomentował przewodniczący. Ponadto mieszkańcy pytali o możliwość postawienia progów zwalniających na ul. Nadskakuły. Poruszono także tematy dotyczące m.in. naprawienia systemu odwodnienia na ul. Reymonta oraz budowy sieci kanalizacyjnej na ul. Szymborskiej. Spora część dyskusji dotyczyła również remontu ul. Nowej oraz przeprowadzanych tam prac w związku z inwestycją Park&Ride. Poruszono też kwestię zbyt częstego przejazdu samochodów ciężarowych ul. Mrotecką, zwłaszcza podczas kampanii cukrowniczej.

Oceń artykuł: 16 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  obserwator, w dniu 13-03-2019 14:15:02 napisał:

  Brawo przewodniczący tak trzymać

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Kazik, w dniu 13-03-2019 15:59:43 napisał:

  Zdjęcie nr 16 - wspólna modlitwa .

  odpowiedz

  • -1 (5)

  wtc, w dniu 13-03-2019 19:50:11 napisał:

  polityczna rozpierducha, i ten B...ski bidny,

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowoczesny styl
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Drobne naprawy
Oczyszczanie twarzy
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Sprawdzanie skuteczności hamowania
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)