Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2019

Przerażająco niska frekwencja. Budowa chodnika priorytetową inwestycją

fot. MM

fot. MM

21 czerwca w Urzędzie Miejskim w Kcyni zorganizowano zebranie mieszkańców # Samorządu Osiedla nr 3. Skromna grupa mieszkańców dyskutowała na temat przyszłych inwestycji, które mogłoby zostać przeprowadzone na terenie Osiedla.

Przypominamy, że w jego skład wchodzą takie ulice jak: Asnyka, Prusa, Miłosza, Orzeszkowej, Sienkiewicza, Dąbrowskiej, Konopnickiej, Pałucka, Powstańców Wielkopolskich, Żeromskiego, Szymborskiej, Zielona oraz Nowakowskiej.

Po przedstawieniu sprawozdania z działalności zarządu przez jego przewodniczącą Annę Prybińską-Marciniak, przedstawiono propozycję projektu budżetu na rok 2019, który wynosi 15 tys. zł.

Lwia część pieniędzy, tj. 11 tys. 500 zł - wolą obecnych na zebraniu mieszkańców osiedla (7 osób), zostanie przeznaczone na budowę chodnika na ul. Orzeszkowej.

Ponadto 1 tys. 300 zł przeznaczone będzie na zorganizowanie środowiskowej imprezy międzyosiedlowej pn. „Mikołajki Osiedlowe”, natomiast 2 tys. zł pójdzie na utwardzenie drogi na ul. Konopnickiej przy nowo powstałych domach oraz uzupełnienie ubytków drogi na ul. Miłosza po okresie jesienno-zimowym.

Pozostała kwota z budżetu przeznaczona jest na cele reprezentacyjne, czyli m.in. zakup okolicznościowych wiązanek i zniczy na uroczystości państwowe. W dalszej części spotkania omówiono bieżące sprawy oraz rozpatrzono wszystkie zgłoszone dotychczas na ręce przewodniczącej wnioski mieszkańców Osiedla nr 3.

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Wolny wyborca, w dniu 24-06-2019 10:56:52 napisał:

    Likwidator szkół gminnych ( radny ) bezradny Mirosław Pezacki. Rozwiązać Zakład Poprawczy w Kcyni.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Koloryzacja - nowoczesne techniki
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Terminale płatnicze
Elewacje
Zabieg parafinowy
Makijaż ślubny
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)