Dziś mamy 24 lipca 2019, środa, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2019

Przerażająco niska frekwencja. Budowa chodnika priorytetową inwestycją

fot. MM

fot. MM

21 czerwca w Urzędzie Miejskim w Kcyni zorganizowano zebranie mieszkańców # Samorządu Osiedla nr 3. Skromna grupa mieszkańców dyskutowała na temat przyszłych inwestycji, które mogłoby zostać przeprowadzone na terenie Osiedla.

Przypominamy, że w jego skład wchodzą takie ulice jak: Asnyka, Prusa, Miłosza, Orzeszkowej, Sienkiewicza, Dąbrowskiej, Konopnickiej, Pałucka, Powstańców Wielkopolskich, Żeromskiego, Szymborskiej, Zielona oraz Nowakowskiej.

Po przedstawieniu sprawozdania z działalności zarządu przez jego przewodniczącą Annę Prybińską-Marciniak, przedstawiono propozycję projektu budżetu na rok 2019, który wynosi 15 tys. zł.

Lwia część pieniędzy, tj. 11 tys. 500 zł - wolą obecnych na zebraniu mieszkańców osiedla (7 osób), zostanie przeznaczone na budowę chodnika na ul. Orzeszkowej.

Ponadto 1 tys. 300 zł przeznaczone będzie na zorganizowanie środowiskowej imprezy międzyosiedlowej pn. „Mikołajki Osiedlowe”, natomiast 2 tys. zł pójdzie na utwardzenie drogi na ul. Konopnickiej przy nowo powstałych domach oraz uzupełnienie ubytków drogi na ul. Miłosza po okresie jesienno-zimowym.

Pozostała kwota z budżetu przeznaczona jest na cele reprezentacyjne, czyli m.in. zakup okolicznościowych wiązanek i zniczy na uroczystości państwowe. W dalszej części spotkania omówiono bieżące sprawy oraz rozpatrzono wszystkie zgłoszone dotychczas na ręce przewodniczącej wnioski mieszkańców Osiedla nr 3.

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Wolny wyborca, w dniu 24-06-2019 10:56:52 napisał:

    Likwidator szkół gminnych ( radny ) bezradny Mirosław Pezacki. Rozwiązać Zakład Poprawczy w Kcyni.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Kalkulatory
od 6,90PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)