Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

10 sierpnia 2019

Przeładowane wywrotki. Kontrola Inspekcji Transportu Drogowego

fot. GITD

fot. GITD

Patrol kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolował dwie # przeciążone wywrotki. Kierowcy nie mieli badań lekarskich i szkoleń okresowych. Zastrzeżenia inspektorów wzbudził również stan techniczny jednego z pojazdów.

Ciężarówki z nadmiarem ładunku zatrzymano na wyremontowanej niedawno drodze powiatowej koło Bydgoszczy i skierowano do miejsca, gdzie można było sprawdzić ich rzeczywistą masę.

Czteroosiowe pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 32 ton ważyły z ładunkiem 40 i 41 ton. Nadmiar ładunku spowodował również przekroczenie nacisku podwójnej osi napędowej. Zamiast dopuszczalnych 19 ton ważyły one 27 i 28 ton.

Przeciążenia pojazdów nie były jedynymi nieprawidłowościami wykrytymi przez inspektorów. W jednej z ciężarówek stwierdzono poważne usterki techniczne, które miały wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kontrolujący zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i wydali zakaz dalszej jazdy. Dodatkowo obaj kierowcy nie posiadali badań lekarskich, szkoleń okresowych oraz dokumentów wymaganych podczas przewozu drogowego.

Nadmiar ładunku przeładowano na inne ciężarówki, a wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia wysokich kar pieniężnych za stwierdzone nieprawidłowości.

materiał: Główny Inspektorat Transportu Drogowego 

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  kierowiec, w dniu 11-08-2019 09:28:22 napisał:

  konkretne kary a nie jakieś 100 z l.właściciel niech odczuje braki w kieszeni bo dewastują drogi a niewinni płaczą i płacą Polska

  odpowiedz

  • 1 (1)

  bujać się, w dniu 11-08-2019 12:10:52 napisał:

  Proponowałbym, aby ważenie na tych wagach odbywało się dwukrotnie tj. pierwszy wjazd od czoła przodem drugi wjazd tyłem. Jeśli będzie różnica waga jest źle kalibrowana czytaj odczyt jest przekłamany. Po drugie to kierowca odpowiada za ładunek (zabezpieczenie i jego ilość)i czas pracy a kary i tak przychodzą na właściciela firmy przewozowej. Gdzie tu sprawiedliwość ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Gosc, w dniu 11-08-2019 17:47:58 napisał:

  Bardzo dobrze karać firmy karać jak największymi mandatami

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Maria, w dniu 11-08-2019 21:10:42 napisał:

  Mieszkam w Dobrzycy Wlkp,przez tę miejscowosc przejeżdżają tiry,domy się trzęsą, pękają w nich ściany,żadnej kontroli ze strony inspekcji transportu, nie ma policji ,władze mają te sprawy gdzieś ,bo to ich nie dotyczy,oni tam nie mieszkają.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Chrapek, w dniu 11-08-2019 22:08:39 napisał:

  Żadna nowość!tak jest w większości firm budujących drogi w naszym kraju!Do pełna i ogień na tłoki bo się prywaciarzowi nie opłaci przy stawkach jakie daje np.budimex.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Rolery - mezoterapia skóry
Oczyszczanie twarzy
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Stół z blatem szklanym + krzesła
Bon upominkowy
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)