Dziś mamy 26 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2019

Przekazano plac Wykonawcy. Ruszyła budowa targowiska miejskiego

fot. Gmina Mrocza

fot. Gmina Mrocza

Trwają prace polegające na budowie targowiska miejskiego# w Mroczy. Zadanie wykonuje firma - Januszewski Mirosław, Witunia, ul. Łąkowa 2K, 89-410 Więcbork. Przekazanie placu budowy Wykonawcy zadania odbyło się w dniu 05.02.2019 r. przy udziale inspektora nadzoru inwestorskiego.

Do chwili obecnej usunięto warstwę humusu, wytyczono geodezyjnie miejsca usytuowania stóp fundamentowych, wykonano szalunki i zbrojenie. Po odbiorze technicznym prawidłowości wykonania zbrojenia fundamenty zostaną zalane betonem. Po wykonaniu fundamentów pod wiaty Wykonawca przystąpi do dalszych prac, których rezultatem będzie obiekt targowiska miejskiego składający się z trzech wiat, utwardzonej drogi dojazdowej oraz toalety publicznej.

Za wykonanie przedmiotu zamówienia wykonawca otrzyma zapłatę w wysokości 660 554,02 zł.

Przedmiotowa inwestycja uzyskała dofinansowanie w wysokości 526 422,00 zł w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszenie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury”, objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zgodnie z podpisaną umową termin zakończenia robót budowlanych nastąpi nie później niż 30 czerwca 2019r.

materiał: Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)