Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2019

Przekazano plac Wykonawcy. Ruszyła budowa targowiska miejskiego

fot. Gmina Mrocza

fot. Gmina Mrocza

Trwają prace polegające na budowie targowiska miejskiego# w Mroczy. Zadanie wykonuje firma - Januszewski Mirosław, Witunia, ul. Łąkowa 2K, 89-410 Więcbork. Przekazanie placu budowy Wykonawcy zadania odbyło się w dniu 05.02.2019 r. przy udziale inspektora nadzoru inwestorskiego.

Do chwili obecnej usunięto warstwę humusu, wytyczono geodezyjnie miejsca usytuowania stóp fundamentowych, wykonano szalunki i zbrojenie. Po odbiorze technicznym prawidłowości wykonania zbrojenia fundamenty zostaną zalane betonem. Po wykonaniu fundamentów pod wiaty Wykonawca przystąpi do dalszych prac, których rezultatem będzie obiekt targowiska miejskiego składający się z trzech wiat, utwardzonej drogi dojazdowej oraz toalety publicznej.

Za wykonanie przedmiotu zamówienia wykonawca otrzyma zapłatę w wysokości 660 554,02 zł.

Przedmiotowa inwestycja uzyskała dofinansowanie w wysokości 526 422,00 zł w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszenie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury”, objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zgodnie z podpisaną umową termin zakończenia robót budowlanych nastąpi nie później niż 30 czerwca 2019r.

materiał: Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)