Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2019

Przedwakacyjna akcja HDK. Szlachetna postawa krwiodawców

fot. Z. Wiejaczka

fot. Z. Wiejaczka

W okresie wakacyjnym zwiększa się zapotrzebowanie na krew, ponieważ liczba # wypadków rośnie, a jednocześnie spada liczba zgłaszających się dawców krwi.

Dlatego tradycyjnie wolontariusze pod opieką pani pedagog – Wiolety Zymni zorganizowali kolejną letnią akcję krwiodawstwa w Zespole Szkół Technicznych.

W dniu 6.06.2019 pracownicy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy pobrali około13 litrów krwi od pełnoletnich uczniów i absolwentów ZST i ZSO, a także od nauczycieli: Aliny Król, Aliny Kowalskiej i Łukasza Beczaka.

Letnia akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych osób, które po raz pierwszy oddały krew.

Jesteśmy dumni, że honorowe oddawanie krwi stało się tradycją ZST, a nasza szkoła jest liderem krwiodawstwa w województwie kujawsko – pomorskim.

Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim krwiodawcom za szlachetną postawę i bezinteresowną pomoc. Zapraszamy na kolejną akcję już we wrześniu :)

materiał: W. Zymni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)