Dziś mamy 23 stycznia 2019, środa, imieniny obchodzą:

22 grudnia 2017

Przedszkolaki zostały wolontariuszami. Wzięły udział w akcji charytatywnej

fot. Anna Ucińska

fot. Anna Ucińska

W Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie, wszystkie dzieci przy pomocy Rady Rodziców i pań # kucharek wzięły udział w szlachetnej akcji charytatywnej pieczenia pierników.

Dlaczego szlachetnej? Otóż dlatego, ponieważ upieczone pierniki były podarowane blisko 200 osobom potrzebującym z lokalnej społeczności, które każdego dnia spożywają ciepłe posiłki w Stołówce św. Faustyny, funkcjonującej pod patronatem Akcji Katolickiej w Szubinie.

Dzieci osobiście dostarczyły podarunki i miały szczególną okazję poznać panią Kazimierę Kowalską, która każdego dnia przewodzi przygotowaniom obiadów, a ma trochę więcej lat niż przedszkolak, kilka ponad 80.

Zaangażowane w pieczenie pierników były wszystkie grupy przedszkolne, a także grupy żłobkowe. Dzieci każdego roku biorą udział wspólnie z rodzicami w różnych akcjach niesienia pomocy innym. Tym razem jednak było inaczej, bowiem w pełnej świadomości, samodzielnie, własnoręcznie wykonały podarunek, dodając nie tylko trud, ale swoje serce i dziecięcą szczerość.

Pokazując dzieciom od najmłodszy lat jak można pomagać, dzielić się z innymi, mamy swój znaczący wpływ na tworzenie przyszłości, w której ideały będą drogowskazem godnego, dobrego, szlachetnego człowieczeństwa.

materiał: Anna Ucińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)