Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2020

Przedszkolaki z Donalda w DPS. Mali artyści zaprezentowali jasełka

fot. Katarzyna Geppert

fot. Katarzyna Geppert

Do wzruszającego spotkania doszło w Domu Pomocy Społecznej w Nakle n.# Not. W czwartek 23 stycznia przedszkolaki z DONALDa odwiedziły pensjonariuszy tej placówki.

Mieszkańcy domu to osoby niepełnosprawne oraz samotne, dla których najmniejszy kontakt z otoczeniem to powód do radości. Mali artyści zaprezentowali mieszkańcom jasełka bożonarodzeniowe „Bóg się rodzi”. W świątecznej atmosferze przy choince i żłobku przedstawili narodziny Pana Jezusa. Śpiewały wesołe kolędy i pastorałki, recytowały wiersze oraz tańczyły przygotowane układy taneczne. Zachwyceni widzowie nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami.

Przedszkolaki wniosły dziecięcą beztroskę, radość i uśmiech w mury Domu Pomocy Społecznej. Głównym celem spotkania było również budowanie więzi międzypokoleniowej, rozwijanie u dzieci wrażliwości skierowanej do ludzi starszych i potrzebujących oraz kształtowanie chęci pomocy innym. Spotkanie było bardzo wzruszające dla obu stron. Pani Dyrektor placówki podziękowała dzieciom i opiekunom za wspólnie spędzony czas w świątecznej atmosferze nagradzając małych milusińskich słodkimi niespodziankami.

Materiał: Katarzyna Geppert

Autor nie wyraz zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 30 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)