Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2019

Przedszkolaki odwiedziły nakielską komendę. Dzieci poznały pracę policjanta

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Przedszkolaki z Kosztowa przybyły z wizytą do nakielskich policjantów. Maluchy zwiedzały # komendę i z zaciekawieniem przyglądały się pracy mundurowych. Wysłuchały też pogadanki na temat bezpieczeństwa.

Wczoraj (04.06.19) dzieci z przedszkola działającego przy Szkole Podstawowej w Kosztowie (pow. pilski) odwiedziły mundurowych w nakielskiej jednostce policji.  

Przewodnikami maluchów byli policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii: sierż. szt. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch oraz mł. asp. Waldemar Małolepszy z referat ruchu drogowego.  

Dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, gdzie poznały pracę oficera dyżurnego. Miały też okazję posłuchać jak za pomocą radiostacji dyżurny porozumiewa się z policjantami pełniącymi służbę na terenie miasta. Zza krat zobaczyły także policyjny areszt i dowiedziały się kto i za co może do niego trafić.  

Policjanci pokazali też przedszkolakom policyjny radiowóz oraz motocykl. Dzieci chętnie siadały „za sterami” tych uprzywilejowanych pojazdów. Sporym zainteresowaniem cieszył się też „Niebieski Pokój”, w którym policjanci przesłuchują dzieci.

Na zakończenie wizyty w komendzie mundurowi przeprowadzili dla gości lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a na pamiątkę wizyty rozdali maluchom odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)