Dziś mamy 22 sierpnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2019

Przedszkolaki odwiedziły nakielską komendę. Dzieci poznały pracę policjanta

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Przedszkolaki z Kosztowa przybyły z wizytą do nakielskich policjantów. Maluchy zwiedzały # komendę i z zaciekawieniem przyglądały się pracy mundurowych. Wysłuchały też pogadanki na temat bezpieczeństwa.

Wczoraj (04.06.19) dzieci z przedszkola działającego przy Szkole Podstawowej w Kosztowie (pow. pilski) odwiedziły mundurowych w nakielskiej jednostce policji.  

Przewodnikami maluchów byli policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii: sierż. szt. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch oraz mł. asp. Waldemar Małolepszy z referat ruchu drogowego.  

Dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, gdzie poznały pracę oficera dyżurnego. Miały też okazję posłuchać jak za pomocą radiostacji dyżurny porozumiewa się z policjantami pełniącymi służbę na terenie miasta. Zza krat zobaczyły także policyjny areszt i dowiedziały się kto i za co może do niego trafić.  

Policjanci pokazali też przedszkolakom policyjny radiowóz oraz motocykl. Dzieci chętnie siadały „za sterami” tych uprzywilejowanych pojazdów. Sporym zainteresowaniem cieszył się też „Niebieski Pokój”, w którym policjanci przesłuchują dzieci.

Na zakończenie wizyty w komendzie mundurowi przeprowadzili dla gości lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a na pamiątkę wizyty rozdali maluchom odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)