Dziś mamy 30 maja 2020, sobota, imieniny obchodzą:

13 września 2019

Przedszkolaki odwiedziły komisariat. Poznały pracę policji

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Donald” przyszły w odwiedziny do nakielskich policjantów. # Przedszkolaki miały okazję zwiedzić komendę i zobaczyć z bliska, jak wygląda praca mundurowych. Nie zabrakło też pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjantów z nakielskiej jednostki odwiedzili nietypowi goście. Otóż, wizytę złożyły im dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Donald” z Nakła. Przewodnikiem przedszkolaków była mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Dzieci zapoznały się z pracą oficera dyżurnego jednostki i zwiedziły stanowisko kierowania, gdzie dowiedziały się między innymi, jaki jest numer alarmowy policji i w jakich wypadkach można tego numeru używać. Obejrzały także policyjny areszt i usłyszały kilka słów na temat pracy policjanta pełniącego służbę w tym pomieszczeniu.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć z bliska policyjny radiowóz i zasiąść za jego kierownicą.

Niewątpliwie największą atrakcją było spotkanie z policyjnym psem Diego i jego przewodnikiem. Opiekun czworonoga, mł. asp. Rafał Stasiak opowiadał o swojej pracy. Policjant przypomniał też dzieciom, jak powinny zachować się w sytuacji, kiedy zostaną zaatakowane przez obce zwierzę.

Na zakończenie wizyty w komendzie mali goście wysłuchali krótkiej pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poznane przepisy dzieci wspólnie z mundurowymi ćwiczyły w praktyce.

W nagrodę za bardzo aktywny udział w zajęciach, maluchy otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble młodzieżowe systemowe
Meble pokojowe
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)