Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

13 września 2019

Przedszkolaki odwiedziły komisariat. Poznały pracę policji

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Donald” przyszły w odwiedziny do nakielskich policjantów. # Przedszkolaki miały okazję zwiedzić komendę i zobaczyć z bliska, jak wygląda praca mundurowych. Nie zabrakło też pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjantów z nakielskiej jednostki odwiedzili nietypowi goście. Otóż, wizytę złożyły im dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Donald” z Nakła. Przewodnikiem przedszkolaków była mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Dzieci zapoznały się z pracą oficera dyżurnego jednostki i zwiedziły stanowisko kierowania, gdzie dowiedziały się między innymi, jaki jest numer alarmowy policji i w jakich wypadkach można tego numeru używać. Obejrzały także policyjny areszt i usłyszały kilka słów na temat pracy policjanta pełniącego służbę w tym pomieszczeniu.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć z bliska policyjny radiowóz i zasiąść za jego kierownicą.

Niewątpliwie największą atrakcją było spotkanie z policyjnym psem Diego i jego przewodnikiem. Opiekun czworonoga, mł. asp. Rafał Stasiak opowiadał o swojej pracy. Policjant przypomniał też dzieciom, jak powinny zachować się w sytuacji, kiedy zostaną zaatakowane przez obce zwierzę.

Na zakończenie wizyty w komendzie mali goście wysłuchali krótkiej pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poznane przepisy dzieci wspólnie z mundurowymi ćwiczyły w praktyce.

W nagrodę za bardzo aktywny udział w zajęciach, maluchy otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Konstrukcje stalowe
Deska elewacyjna
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)