Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

11 grudnia 2019

Przedświąteczna pomoc potrzebującym. Zorganizowano szereg akcji

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Grudzień to taki niezwykły miesiąc, w którym pomoc okazywana jest wszędzie i #wszystkim. W sklepach, na ulicy, w telewizji i radiu słyszymy o akcjach charytatywnych i licznych zbiórkach. Niektórych to bardzo denerwuje, a przecież wszelkie akcje nie są przymusem. Jednak bardzo wielu ludzi otwiera swoje serca na drugiego człowieka i dzieli się tym co posiada.

O wielkości i dobroci ludzkiej, dużo mogą powiedzieć wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle. Dzieci razem ze swoim opiekunem, panią Kasią, swoją pomoc potrzebującym rozpoczęły już w listopadzie. To wtedy rozpoczął się cykl spotkań „spotkanie przy sianie”, gdzie dzieci przygotowywały sianka na grudniową zbiórkę żywności. Wolontariusze z Dwójki pomagali dzieciom osieroconym, podczas zbiórki przyborów szkolnych. Zebranych zostało 485 sztuk artykułów. Listopad to także pomoc bezdomnym i zbiórka ubrań, bielizny i ręczników w łącznej sumie prawie 250 kg. W grudniu natomiast, na prośbę rodziców koło Caritas przygotowało w szkole zbiórkę zabawek w ramach akcji charytatywnej „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Akcja zakończyła się uzbieraniem 10 wielkich worków pluszaków, puzzli, gier, lalek, samochodów itp.

W piątek i sobotę, 6 i 7 grudnia tradycyjnie wolontariusze wzięli udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności TAK POMAGAM. W dwudniowej zbiórce w markecie Biedronka na ulicy Potulickiej dzieci zebrały 314,25 kg żywności. Na każdego darczyńcę czekało sianko, ale również można było wspomóc Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom przez zakupienie świecy Caritas na stół wigilijny. To jednak jeszcze nie koniec naszej pomocy. Obecnie w szkole trwa akcja „Tytka pełna opatrunków” dla podopiecznych z Centrum Pomocy Betlejem. W tym roku również swój DAR SERCA przygotowują sami nauczyciele, którzy swoją paczkę z potrzebnymi produktami przekażą dla wybranego szpitala. Pamiętamy również o naszych rodakach na Białorusi i dlatego razem z Parafią św. Stanisława BM do niedzieli 15 grudnia zbieramy również dla nich żywność, płyty z bajkami, filmami i polskimi kolędami, artykuły papiernicze, kosmetyki i środki czystości. Dary można do niedzieli dostarczyć ks. Proboszczowi Tadeuszowi Michalakowi.

W imieniu Dyrekcji, grona pedagogicznego i całej społeczności SP 2 w Nakle, pragnę złożyć Bożonarodzeniowe życzenia. Niech Światłość Nocy Betlejemskiej dosięga wszystkich serc, niech porusza je i budzi, tak jak zbudziła pasterzy na polach betlejemskich.

Dziękuję za każdą okazaną pomoc dla tych, którzy jej potrzebują. Pamiętajmy te ważne słowa Św. Matki Teresy: „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie”.

Materiał: Opiekun Szkolnego Koła Caritas Katarzyna Dobosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)