Dziś mamy 3 sierpnia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 grudnia 2019

Przedświąteczna pomoc potrzebującym. Zorganizowano szereg akcji

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Grudzień to taki niezwykły miesiąc, w którym pomoc okazywana jest wszędzie i #wszystkim. W sklepach, na ulicy, w telewizji i radiu słyszymy o akcjach charytatywnych i licznych zbiórkach. Niektórych to bardzo denerwuje, a przecież wszelkie akcje nie są przymusem. Jednak bardzo wielu ludzi otwiera swoje serca na drugiego człowieka i dzieli się tym co posiada.

O wielkości i dobroci ludzkiej, dużo mogą powiedzieć wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle. Dzieci razem ze swoim opiekunem, panią Kasią, swoją pomoc potrzebującym rozpoczęły już w listopadzie. To wtedy rozpoczął się cykl spotkań „spotkanie przy sianie”, gdzie dzieci przygotowywały sianka na grudniową zbiórkę żywności. Wolontariusze z Dwójki pomagali dzieciom osieroconym, podczas zbiórki przyborów szkolnych. Zebranych zostało 485 sztuk artykułów. Listopad to także pomoc bezdomnym i zbiórka ubrań, bielizny i ręczników w łącznej sumie prawie 250 kg. W grudniu natomiast, na prośbę rodziców koło Caritas przygotowało w szkole zbiórkę zabawek w ramach akcji charytatywnej „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Akcja zakończyła się uzbieraniem 10 wielkich worków pluszaków, puzzli, gier, lalek, samochodów itp.

W piątek i sobotę, 6 i 7 grudnia tradycyjnie wolontariusze wzięli udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności TAK POMAGAM. W dwudniowej zbiórce w markecie Biedronka na ulicy Potulickiej dzieci zebrały 314,25 kg żywności. Na każdego darczyńcę czekało sianko, ale również można było wspomóc Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom przez zakupienie świecy Caritas na stół wigilijny. To jednak jeszcze nie koniec naszej pomocy. Obecnie w szkole trwa akcja „Tytka pełna opatrunków” dla podopiecznych z Centrum Pomocy Betlejem. W tym roku również swój DAR SERCA przygotowują sami nauczyciele, którzy swoją paczkę z potrzebnymi produktami przekażą dla wybranego szpitala. Pamiętamy również o naszych rodakach na Białorusi i dlatego razem z Parafią św. Stanisława BM do niedzieli 15 grudnia zbieramy również dla nich żywność, płyty z bajkami, filmami i polskimi kolędami, artykuły papiernicze, kosmetyki i środki czystości. Dary można do niedzieli dostarczyć ks. Proboszczowi Tadeuszowi Michalakowi.

W imieniu Dyrekcji, grona pedagogicznego i całej społeczności SP 2 w Nakle, pragnę złożyć Bożonarodzeniowe życzenia. Niech Światłość Nocy Betlejemskiej dosięga wszystkich serc, niech porusza je i budzi, tak jak zbudziła pasterzy na polach betlejemskich.

Dziękuję za każdą okazaną pomoc dla tych, którzy jej potrzebują. Pamiętajmy te ważne słowa Św. Matki Teresy: „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie”.

Materiał: Opiekun Szkolnego Koła Caritas Katarzyna Dobosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)