Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 marca 2019

Przedłużenie umowy partnerskiej. Obchody 20-lecia współpracy

fot. pow.

fot. pow.

W miniony weekend delegacja Nakła nad Notecią przebywała w # Elsterwerdzie. Celem wizyty były obchody 20-lecia umowy partnerskiej, która została przedłużona na kolejne lata.

9 marca w Elsterwerdzie odbywało się wydarzenie pn. 1. Bürgerempfang, w trakcie którego burmistrz Anjna Heinrich spotkała się z przedstawicielami mieszkańców oraz reprezentantami różnych grup społecznych - inwestorami, sportowcami czy artystami. W ramach tegorocznego spotkania zaproszone zostały również delegacje miast partnerskich Elsterwerdy, w tym Nakła nad Notecią.
Dokładnie 20 lat temu, w październiku roku 1999, Nakło podpisało umowę partnerską z Elsterwerdą.

Umowa ta została przedłużona, a swoje podpisy złożyli: burmistrz Anja Heinrich, burmistrz Sławomir Napierała, przewodniczący RM w Nakle nad Notecią Paweł Wiśniewski oraz przewodniczący RM w Elsterwerdzie Patrick Weser. W uroczystościach uczestniczył również starosta Tadeusz Sobol, który w roku 1999 pełnił funkcję burmistrza i podpisywał pierwotną umowę partnerską. Po oficjalnej części, goście spotkali się aby porozmawiać o wspólnych planach związanych z rozwojem współpracy pomiędzy miastami. Była to okazja by wręczyć lokalne produkty, pochodzące z Gminy Nakło nad Notecią.

W niedzielę 10 marca delegacja polsko-niemiecka złożyła wiązanki kwiatów pod tablicami pamiątkowymi na cmentarzu w Biehla. Fundatorem tablic w roku 2008 były władze Elsterwerdy. Upamiętniają one zmarłych w szpitalu w Winterbergu, polskich jeńców wojennych z okresu II wojny światowej. Miasto partnerskie Nakła nad Notecią odpowiedziało w ten sposób na odsłonięcie tablic na cmentarzu w Potulicach i w pobliżu Gorzenia.

materiał: Szymon Niemczewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)