Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

12 marca 2019

Przedłużenie umowy partnerskiej. Obchody 20-lecia współpracy

fot. pow.

fot. pow.

W miniony weekend delegacja Nakła nad Notecią przebywała w # Elsterwerdzie. Celem wizyty były obchody 20-lecia umowy partnerskiej, która została przedłużona na kolejne lata.

9 marca w Elsterwerdzie odbywało się wydarzenie pn. 1. Bürgerempfang, w trakcie którego burmistrz Anjna Heinrich spotkała się z przedstawicielami mieszkańców oraz reprezentantami różnych grup społecznych - inwestorami, sportowcami czy artystami. W ramach tegorocznego spotkania zaproszone zostały również delegacje miast partnerskich Elsterwerdy, w tym Nakła nad Notecią.
Dokładnie 20 lat temu, w październiku roku 1999, Nakło podpisało umowę partnerską z Elsterwerdą.

Umowa ta została przedłużona, a swoje podpisy złożyli: burmistrz Anja Heinrich, burmistrz Sławomir Napierała, przewodniczący RM w Nakle nad Notecią Paweł Wiśniewski oraz przewodniczący RM w Elsterwerdzie Patrick Weser. W uroczystościach uczestniczył również starosta Tadeusz Sobol, który w roku 1999 pełnił funkcję burmistrza i podpisywał pierwotną umowę partnerską. Po oficjalnej części, goście spotkali się aby porozmawiać o wspólnych planach związanych z rozwojem współpracy pomiędzy miastami. Była to okazja by wręczyć lokalne produkty, pochodzące z Gminy Nakło nad Notecią.

W niedzielę 10 marca delegacja polsko-niemiecka złożyła wiązanki kwiatów pod tablicami pamiątkowymi na cmentarzu w Biehla. Fundatorem tablic w roku 2008 były władze Elsterwerdy. Upamiętniają one zmarłych w szpitalu w Winterbergu, polskich jeńców wojennych z okresu II wojny światowej. Miasto partnerskie Nakła nad Notecią odpowiedziało w ten sposób na odsłonięcie tablic na cmentarzu w Potulicach i w pobliżu Gorzenia.

materiał: Szymon Niemczewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)