Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

12 marca 2019

Przedłużenie umowy partnerskiej. Obchody 20-lecia współpracy

fot. pow.

fot. pow.

W miniony weekend delegacja Nakła nad Notecią przebywała w # Elsterwerdzie. Celem wizyty były obchody 20-lecia umowy partnerskiej, która została przedłużona na kolejne lata.

9 marca w Elsterwerdzie odbywało się wydarzenie pn. 1. Bürgerempfang, w trakcie którego burmistrz Anjna Heinrich spotkała się z przedstawicielami mieszkańców oraz reprezentantami różnych grup społecznych - inwestorami, sportowcami czy artystami. W ramach tegorocznego spotkania zaproszone zostały również delegacje miast partnerskich Elsterwerdy, w tym Nakła nad Notecią.
Dokładnie 20 lat temu, w październiku roku 1999, Nakło podpisało umowę partnerską z Elsterwerdą.

Umowa ta została przedłużona, a swoje podpisy złożyli: burmistrz Anja Heinrich, burmistrz Sławomir Napierała, przewodniczący RM w Nakle nad Notecią Paweł Wiśniewski oraz przewodniczący RM w Elsterwerdzie Patrick Weser. W uroczystościach uczestniczył również starosta Tadeusz Sobol, który w roku 1999 pełnił funkcję burmistrza i podpisywał pierwotną umowę partnerską. Po oficjalnej części, goście spotkali się aby porozmawiać o wspólnych planach związanych z rozwojem współpracy pomiędzy miastami. Była to okazja by wręczyć lokalne produkty, pochodzące z Gminy Nakło nad Notecią.

W niedzielę 10 marca delegacja polsko-niemiecka złożyła wiązanki kwiatów pod tablicami pamiątkowymi na cmentarzu w Biehla. Fundatorem tablic w roku 2008 były władze Elsterwerdy. Upamiętniają one zmarłych w szpitalu w Winterbergu, polskich jeńców wojennych z okresu II wojny światowej. Miasto partnerskie Nakła nad Notecią odpowiedziało w ten sposób na odsłonięcie tablic na cmentarzu w Potulicach i w pobliżu Gorzenia.

materiał: Szymon Niemczewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)