Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2019

Przede wszystkim bezpieczeństwo. Pogadanka z maluchami

fot. chor. Justyna Sejdowska/st.szer. Sandra Franczak-Kemnitz

fot. chor. Justyna Sejdowska/st.szer. Sandra Franczak-Kemnitz

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Potulicach przeprowadzili zajęcia dla # dzieci z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Jednym z zadań Służby Więziennej jest zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu poprzez izolację sprawców przestępstw. Zagadnienia te stanowią zatem istotny element pełnionej służby. Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań dzieci jest jednym z ważnych celów wychowania, w którym uczestniczyli funkcjonariusze z potulickiej jednostki penitencjarnej. Dzieci w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym doskonale potrafią przyswajać sobie właściwe wzory zachowań – z przyjemnością wzięliśmy udział w kształtowaniu pożądanych postaw z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa.

Walor edukacyjny i wychowawczy

Co zrobić, gdy zaczepia ktoś obcy? Czy można podawać obcym swój adres? Co zrobić, aby być bezpiecznym? To tylko wybrane zagadnienia, które zostały poruszone podczas pogadanki z maluchami z bydgoskiego przedszkola. Znajomość zasad bezpieczeństwa okazała się być na bardzo wysokim poziomie - przedszkolaki bezbłędnie udzialały odpowiedzi na zadawane pytania - spisały się na medal! Nieoceniona okazała się także służbowa maskotka, a wspólnym zdjęciom nie było końca.

Poznaj zawód funkcjonariusza SW

Spotkanie było także okazją do opowiedzenia dzieciom, kto mieszka w zakładach karnych, dlaczego jest tam tyle zamków i kluczy i co właściwie robią funkcjonariusze w codziennej pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość przymierzenia czapki służbowej, kasku ochronnego i spróbowanie swoich sił w trzymaniu tarczy ochronnej.

Mamy nadzieję, że przyczyniliśmy się do poszerzenia wiedzy o bezpieczeństwie u maluchów. Dziękujemy za Waszą spontaniczność, chęć do wspólnej nauki poprzez zabawę oraz przygotowane podziękowania!

materiał: chor. Justyna Sejdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)