Dziś mamy 11 grudnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

28 listopada 2019

Przede wszystkim bezpieczeństwo. Pogadanka z maluchami

fot. chor. Justyna Sejdowska/st.szer. Sandra Franczak-Kemnitz

fot. chor. Justyna Sejdowska/st.szer. Sandra Franczak-Kemnitz

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Potulicach przeprowadzili zajęcia dla # dzieci z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Jednym z zadań Służby Więziennej jest zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu poprzez izolację sprawców przestępstw. Zagadnienia te stanowią zatem istotny element pełnionej służby. Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań dzieci jest jednym z ważnych celów wychowania, w którym uczestniczyli funkcjonariusze z potulickiej jednostki penitencjarnej. Dzieci w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym doskonale potrafią przyswajać sobie właściwe wzory zachowań – z przyjemnością wzięliśmy udział w kształtowaniu pożądanych postaw z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa.

Walor edukacyjny i wychowawczy

Co zrobić, gdy zaczepia ktoś obcy? Czy można podawać obcym swój adres? Co zrobić, aby być bezpiecznym? To tylko wybrane zagadnienia, które zostały poruszone podczas pogadanki z maluchami z bydgoskiego przedszkola. Znajomość zasad bezpieczeństwa okazała się być na bardzo wysokim poziomie - przedszkolaki bezbłędnie udzialały odpowiedzi na zadawane pytania - spisały się na medal! Nieoceniona okazała się także służbowa maskotka, a wspólnym zdjęciom nie było końca.

Poznaj zawód funkcjonariusza SW

Spotkanie było także okazją do opowiedzenia dzieciom, kto mieszka w zakładach karnych, dlaczego jest tam tyle zamków i kluczy i co właściwie robią funkcjonariusze w codziennej pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość przymierzenia czapki służbowej, kasku ochronnego i spróbowanie swoich sił w trzymaniu tarczy ochronnej.

Mamy nadzieję, że przyczyniliśmy się do poszerzenia wiedzy o bezpieczeństwie u maluchów. Dziękujemy za Waszą spontaniczność, chęć do wspólnej nauki poprzez zabawę oraz przygotowane podziękowania!

materiał: chor. Justyna Sejdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)