Dziś mamy 29 stycznia 2020, środa, imieniny obchodzą:

23 sierpnia 2019

Przebudowa drogi Tur-Brzózki. Rozpoczęto realizację inwestycji

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

Rozpoczęły się prace związane z# realizacją zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 090512C Tur-Brzózki (od cmentarza parafialnego do wsi Brzózki) od km 0+404 do km 1+390”.

Wykonawcą robót jest konsorcjum bydgoskich firm: lider konsorcjum Przedsiębiorstwo PROJ-BUD Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Bydgoszcz Sp. z o.o. sp. k oraz członek konsorcjum Przedsiębiorstwo EL-KAJO Sp. z o.o.

Koszt zadania wyniesie 682 047,96 zł brutto. Roboty planuje się zakończyć do 31 października br. W ramach inwestycji wykonana zostanie przebudowa drogi o długości 986 m oraz budowa chodnika o długości 750 m.

Zadanie dofinansowane jest w wysokości 80% wartości kosztów zadania przedstawionych do dofinansowania, tj. w kwocie 541 348,00 zł z dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków nawałnicy z 11/12 sierpnia 2017 r.

Materiał: Przemysław Owczarzak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)