Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

Promesy na remont drogi gminnej. Gmina otrzymała pomoc

fot. pow.

fot. pow.

22 maja 2019 r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy# władze Gminy Szubin odebrały promesy na remont drogi gminnej nr 091029C Szaradowo – Ameryczka o długości 3,232 km. Łączna wartość przedsięwzięcia szacowana jest na kwotę 1.824.449,36 zł jest w całości finansowana z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej.

Wręczona została także promesa o wartości 1.150.000,00 zł na przebudowę odcinka drogi gminnej w Kornelinie (dł. 999 m) oraz  drogi gminnej nr 090512C Tur – Brzózki (dł. 968 m). Środki te pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa, będącej w dyspozycji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i pokryją 80% planowanych wydatków związanych z inwestycją.

Oprócz tego w czasie uroczystości jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowie  otrzymała z rąk wojewody i Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Janusza Halaka promesę na zakup  lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego o następujących kwotach dofinansowania:

-Narodowy/Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 110.000 zł,
-Krajowy System Ratowniczo – Gaśniczy / Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – 140.000 zł.

materiał: Gmina Szubin

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  123, w dniu 24-05-2019 21:25:02 napisał:

  A które przedsięwzięcia nie otrzymały dofinansowania?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Osada Leśna, w dniu 27-05-2019 13:21:16 napisał:

  A kiedy naprawa drogi Samoklęski Małe - Tur i kiedy chodnik przy tej trasie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Terminale płatnicze
Sprawdzanie geometrii kół
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Wulkanizacja
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Kwasy...
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)