Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

Promesy na remont drogi gminnej. Gmina otrzymała pomoc

fot. pow.

fot. pow.

22 maja 2019 r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy# władze Gminy Szubin odebrały promesy na remont drogi gminnej nr 091029C Szaradowo – Ameryczka o długości 3,232 km. Łączna wartość przedsięwzięcia szacowana jest na kwotę 1.824.449,36 zł jest w całości finansowana z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej.

Wręczona została także promesa o wartości 1.150.000,00 zł na przebudowę odcinka drogi gminnej w Kornelinie (dł. 999 m) oraz  drogi gminnej nr 090512C Tur – Brzózki (dł. 968 m). Środki te pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa, będącej w dyspozycji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i pokryją 80% planowanych wydatków związanych z inwestycją.

Oprócz tego w czasie uroczystości jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowie  otrzymała z rąk wojewody i Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Janusza Halaka promesę na zakup  lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego o następujących kwotach dofinansowania:

-Narodowy/Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 110.000 zł,
-Krajowy System Ratowniczo – Gaśniczy / Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – 140.000 zł.

materiał: Gmina Szubin

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  123, w dniu 24-05-2019 21:25:02 napisał:

  A które przedsięwzięcia nie otrzymały dofinansowania?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Osada Leśna, w dniu 27-05-2019 13:21:16 napisał:

  A kiedy naprawa drogi Samoklęski Małe - Tur i kiedy chodnik przy tej trasie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metkownice
od 179PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble kuchenne - na zamówienie
Wypożyczalnia samochodów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)