Dziś mamy 20 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

07 lutego 2020

Projekt Erasmus+. Wyróżnienie dla szubińskiego liceum

fot. Ewa Mieczkowska-Szczekot

fot. Ewa Mieczkowska-Szczekot

Projekt Erasmus+ „Reversed Roles at School: Flipped Classroom and Learning Through Teaching” realizowany# w latach 2016-2018 w szubińskim liceum został wyróżniony przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji - Narodową Agencję programu Erasmus+.

Wyróżnione zostały 32 projekty spośród ponad ośmiuset, które otrzymały granty w latach 2014-2020. Na jego realizację szkoła otrzymała wówczas kwotę 29 000 euro. Nagroda została odebrana przez szkolne koordynatorki Magdalenę Piekarską i Ewę Mieczkowską-Szczekot podczas sympozjum „Podziel się sukcesem”, odbywającego się w Warszawie w dniach 5-6 lutego. Podczas spotkania wyróżnione szkoły przedstawiały rezultaty swoich projektów. Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach zarządzania projektami.

Warto wspomnieć, że jest to jeden z sześciu projektów Erasmus+, które realizowała szkoła w ciągu ostatnich 4 lat. Pozyskano w ten sposób kwotę prawie 180 000 euro. W ramach tych działań uczniowie odwiedzili szkoły partnerskie w Hiszpanii, Islandii, Turcji, Rumunii, dwukrotnie byli we Włoszech, a także na Węgrzech i Łotwie. Nauczyciele uczestniczyli w szkoleniach w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Irlandii oraz Austrii. Szkoła wzbogaciła się o nowoczesną bazę dydaktyczną, między innymi pracownię iPadów, które wykorzystywane są na lekcjach. Pod koniec ubiegłego roku przez dwa miesiące w szubińskim liceum uczyły się dwie uczennice z Węgier, zaś w marcu 2020 roku dwie uczennice liceum odbędą taki sam wyjazd do węgierskiej szkoły w Eger.

Od 11 lutego przez trzy dni liceum gościć będzie uczniów z partnerskich szkół w ramach obecnego projektu „Duma narodowa w europejskim kontekście”, a w tegorocznych planach jest jeszcze wyjazd uczniów na Węgry.

 

Materiał: Ewa Mieczkowska-Szczekot

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)