Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

11 lipca 2019

Program zapobiegania upadkom dla seniorów. NOK ogłasza nabór

fot. powierzone

fot. powierzone

Po raz drugi Gmina Nakło nad Notecią przystępuje do# realizacji „Programu zapobiegania upadkom seniorów”.

Program skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia. Ma na celu poprawę kondycji i koordynacji ruchowej osób starszych, a w efekcie zmniejszenie narażenia na urazy i złamania. W Programie może wziąć udział 30 osób z terenu naszej gminy. Zajęcia z trenerami będą odbywały się od września do listopada 2019 roku 3 razy w tygodniu. Każdy senior przed rozpoczęciem zajęć zostanie przebadany przez lekarza w kierunku stwierdzenia braku przeciwwskazań do ćwiczeń.

W związku z powyższym ogłaszamy nabór dla seniorów. Zgłoszenia przyjmowane będą w sekretariacie Nakielskiego Ośrodka Kultury od dnia 15 lipca 2019 r do 15 sierpnia 2019 r., pod nr tel. 52 386 08 62. Informacje o projekcie dostępne są na stronie: https://programydlaseniora.pl/

Materiał: Lidia Bembnista/Nakielski Ośrodek Kultury

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 11 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)