Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 sierpnia 2019

Program 500+ w powiecie. Jak idą wypłaty?

Od ponad miesiąca można składać wnioski o 500+ w formie elektronicznej, a od trzech tygodni także w wersji papierowej.# I choć pieniądze powinny wpłynąć do wnioskodawców najpóźniej w październiku, wiele dzieci już otrzymało świadczenia.

Do ósmego sierpnia mieszkańcy powiatu nakielskiego złożyli 7.611 wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego, czyli popularnego 500+. Formę elektroniczną wybrało 5.587 świadczeniobiorców, natomiast 2.024 osoby postanowiły pofatygować się osobiście do urzędu i złożyły papierowe wnioski. Jak się okazuje, żadna z gmin nie zwleka z wypłatą świadczeń.

W gminie Nakło złożono już 2.931 wniosków, z czego urzędnicy rozpatrzyli ponad 1.403. Do 8 sierpnia dokonano wypłat świadczeń wychowawczych na podstawie nowych wniosków - za miesiąc lipiec 2019 r. w łącznej wysokości 591 tys. 371 zł.

Do gminy Szubin wpłynęło 2275 wniosków. W szubińskim ratuszu, dla złożonych wniosków wydano 1.930 rozstrzygnięć. W lipcu wypłacono mieszkańcom gminy Szubin świadczenia wychowawcze na łączną kwotę 1 mln 997 tys. 845 zł.

Mieszkańcy gminy Kcynia otrzymali pierwsze pieniądze 22 lipca. W Kcyni, osoby, które złożyły wnioski do 8 sierpnia powinny spodziewać się przelewów 16 sierpnia. Kolejne przelewy powinny trafić do mieszkańców pod koniec sierpnia. Jak dotąd do mieszkańców gminy Kcynia trafiło 188 tys. 936 zł.

Wszyscy mieszkańcy gminy Sadki, którzy złożyli wnioski do 1 sierpni, otrzymali już wypłaty. Wniosków od 01.07.2019 r. do 08.08.2019 r. wpłynęło: w formie papierowej - 258, w formie elektronicznej 364.

O sprawną wypłatę świadczeń dbają również urzędnicy w Mroczy. Do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mroczy wpłynęło 776 wniosków, a wypłaty świadczeń miały miejsce 24 i 30 lipca.

Tym, którzy jeszcze nie złożyli wniosku przypominamy, że muszą to zrobić do 30 września. Tylko wtedy mogą spodziewać się spłaty od lipca. Jeśli zrobią to w październiku, świadczenie zostanie im przyznane jedynie tego miesiąca. W nowym wniosku należy wpisać wszystkie dzieci, również te, na który świadczenie 500+ jest już pobierane. Jeśli po złożeniu wniosku w rodzinie pojawi się kolejna pociecha, należy złożyć drugi wniosek, ale wpisać w nim jedynie nowo narodzone dziecko. Pamiętajmy o podawaniu numeru telefonu i adresu mailowego, a także o podpisaniu wniosku.

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (6)

  Nie-Madka, w dniu 24-08-2019 10:10:39 napisał:

  Z programem "Dobry start" jest chyba jakiś problem... Rok szkolny zaraz się rozpocznie, a pieniędzy brak.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (5)

  aaa, w dniu 24-08-2019 10:39:57 napisał:

  W gminie Nakło coś wolno idą te wypłaty

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Mig, w dniu 24-08-2019 11:46:45 napisał:

  Widzę że tydzień bez artykułu o 500+ byłby stracony dla redakcji. Kiedy artykuł o stanie służby zdrowia w powiecie, kolejkach do specjalisty, dostępności rehabilitacji?

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Stiepfan, w dniu 24-08-2019 13:37:22 napisał:

  zapomniano napisać "Tekst sponsorowany przez Ministerstwo Propagandy" propagowany przez lokalny elektorat

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  W szoku, w dniu 24-08-2019 16:56:26 napisał:

  Skladalam 1 lipca wniosek a 26 lipca były już na koncie 300+ :-)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (5)

  ona, w dniu 24-08-2019 19:40:57 napisał:

  wszyscy korzystają co mają dzieci niektórzy narzekają widać są zmuszeni do składania wniosków ale każdy europejczykiem czyli te programy w innych państwach to norma a w polsce to już nie mogą być ? jezeli to są wielkie cierpenia to można ulżyć .. nie składać wnioscku i mniej opluwać proste metody i jak skiteczne

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi transportowe
Stół z blatem szklanym + krzesła
Szafy przesuwne
Odchudzanie
Meble kuchenne - na zamówienie
Nowoczesny styl
Kanapa
Stół rozkładany + 6 krzeseł
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)