Dziś mamy 31 marca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

26 lutego 2020

Profilaktyka skierowana do seniorów. Mówiono o metodach działania oszustów

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielska policjantka spotkała się z Seniorami w Domu Dziennego Pobytu w Paterku. #Mundurowa mówiła o różnych metodach działania oszustów i nie tylko. Słuchacze z uwagą wysłuchali policyjnych rad.

Seniorzy to grupa społeczna najbardziej narażona na różnego rodzaju oszustwa. Przestępcy często wykorzystują łatwowierność osób w podeszłym wieku i okradają ich z oszczędności gromadzonych przez wiele lat. Jedynie skuteczna profilaktyka i uświadamianie Seniorom zagrożeń może uchronić ich przed przestępcami. Z tę myślą policjanci z nakielskiej komendy powiatowej organizują różnego rodzaju spotkania z osobami zagrożonymi przestępstwami. W ostatnich dniach tego typu pogadankę przeprowadziła w Domu Dziennego Pobytu w Paterku mł. asp. Zofia Wrzeszcz.  

Seniorzy dowiedzieli się wiele na temat metod działania oszustów. Mowa była o przestępstwach na tzw.: „wnuczka” i „policjanta”. Funkcjonariuszka przestrzegała też przed niezapowiedzianymi wizytami osób podających się za urzędników i pracowników różnego rodzaju instytucji typu wodociągi, zakłady energetyki, spółdzielnia mieszkaniowa itp. Mł. asp. Zofia Wrzeszcz prosiła o zachowanie czujności i omówiła jak w sytuacji, kiedy ktoś podejrzany zwróci się o pieniądze, należy się zachować.

Policjantka podczas spotkania promowała też tzw.: „Kopertę życia”, która zawiera bardzo ważne informacje dla służb medycznych udzielających pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Seniorzy z uwagą wysłuchali prelekcji, a przekazana im wiedza będzie z pewnością będzie przydatna.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Mikrodermabrazja
Makijaż na każdą okazję
Meble kuchenne
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Botox
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Nowoczesne zabiegi laserowe
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)