Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2019

Problemy współczesnej cywilizacji. Warsztaty z Jerzym Uszyńskim

fot. pow.

fot. pow.

4 czerwca 2019 r. w Filii Dziecięcej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w # Nakle odbyły się warsztaty literackie „Na ratunek cywilizacji” z okazji trwającego „Tygodnia Czytania Dzieciom”.

Poprowadził je pan Jerzy Uszyński, autor prozy literackiej, scenariuszy, wykładowca szkół filmowych, współtwórca i wykładowca Młodzieżowej Akademii Filmowej. Autor powieści „Waszmość Krokodyl” w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedział nam o problemach współczesnej cywilizacji, które zawarte są w jego książce.

Tytułowy bohater zostaje wezwany przez swojego mistrza i królewskiego doradcę na ratunek cywilizacji. Wyrusza na poszukiwania żywicy z krzewu mandragory, dzięki której można naprawić zniszczony przez złego maga Gderlina cudowny Talizman, gwarantujący ludzkości dostęp do czystej energii.

Uczniowie klasy IV SP Nr 3 -  uczestnicy spotkania, chętnie dyskutowali na temat źródeł czystej energii, wulkanów, fal morskich, trzęsienia ziemi, wymarłych gatunków. Z uwagą obejrzeli ciekawą prezentację i odpowiadali na pytania ciekawi świata. Oni sami posiadali również dużą wiedzę na niektóre z tematów poruszanych na spotkaniu.

Dowiedzieli się także skąd się bierze literacka inspiracja, poznali krótką lekcję surwiwalu, dyskutowali o tym, co jest niezbędne, aby przeżyć na pustyni i o tym, co to jest sztuczna inteligencja. Zadowolone i uśmiechnięte buzie dzieci oraz podziękowania z ich strony za ciekawe warsztaty, świadczyły o tym, że były bardzo zadowolone ze spotkania i aktywnie w nim uczestniczyły.

materiał: Iwona Pięta

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)