Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2019

Problemy współczesnej cywilizacji. Warsztaty z Jerzym Uszyńskim

fot. pow.

fot. pow.

4 czerwca 2019 r. w Filii Dziecięcej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w # Nakle odbyły się warsztaty literackie „Na ratunek cywilizacji” z okazji trwającego „Tygodnia Czytania Dzieciom”.

Poprowadził je pan Jerzy Uszyński, autor prozy literackiej, scenariuszy, wykładowca szkół filmowych, współtwórca i wykładowca Młodzieżowej Akademii Filmowej. Autor powieści „Waszmość Krokodyl” w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedział nam o problemach współczesnej cywilizacji, które zawarte są w jego książce.

Tytułowy bohater zostaje wezwany przez swojego mistrza i królewskiego doradcę na ratunek cywilizacji. Wyrusza na poszukiwania żywicy z krzewu mandragory, dzięki której można naprawić zniszczony przez złego maga Gderlina cudowny Talizman, gwarantujący ludzkości dostęp do czystej energii.

Uczniowie klasy IV SP Nr 3 -  uczestnicy spotkania, chętnie dyskutowali na temat źródeł czystej energii, wulkanów, fal morskich, trzęsienia ziemi, wymarłych gatunków. Z uwagą obejrzeli ciekawą prezentację i odpowiadali na pytania ciekawi świata. Oni sami posiadali również dużą wiedzę na niektóre z tematów poruszanych na spotkaniu.

Dowiedzieli się także skąd się bierze literacka inspiracja, poznali krótką lekcję surwiwalu, dyskutowali o tym, co jest niezbędne, aby przeżyć na pustyni i o tym, co to jest sztuczna inteligencja. Zadowolone i uśmiechnięte buzie dzieci oraz podziękowania z ich strony za ciekawe warsztaty, świadczyły o tym, że były bardzo zadowolone ze spotkania i aktywnie w nim uczestniczyły.

materiał: Iwona Pięta

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)