Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2019

Problemy współczesnej cywilizacji. Warsztaty z Jerzym Uszyńskim

fot. pow.

fot. pow.

4 czerwca 2019 r. w Filii Dziecięcej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w # Nakle odbyły się warsztaty literackie „Na ratunek cywilizacji” z okazji trwającego „Tygodnia Czytania Dzieciom”.

Poprowadził je pan Jerzy Uszyński, autor prozy literackiej, scenariuszy, wykładowca szkół filmowych, współtwórca i wykładowca Młodzieżowej Akademii Filmowej. Autor powieści „Waszmość Krokodyl” w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedział nam o problemach współczesnej cywilizacji, które zawarte są w jego książce.

Tytułowy bohater zostaje wezwany przez swojego mistrza i królewskiego doradcę na ratunek cywilizacji. Wyrusza na poszukiwania żywicy z krzewu mandragory, dzięki której można naprawić zniszczony przez złego maga Gderlina cudowny Talizman, gwarantujący ludzkości dostęp do czystej energii.

Uczniowie klasy IV SP Nr 3 -  uczestnicy spotkania, chętnie dyskutowali na temat źródeł czystej energii, wulkanów, fal morskich, trzęsienia ziemi, wymarłych gatunków. Z uwagą obejrzeli ciekawą prezentację i odpowiadali na pytania ciekawi świata. Oni sami posiadali również dużą wiedzę na niektóre z tematów poruszanych na spotkaniu.

Dowiedzieli się także skąd się bierze literacka inspiracja, poznali krótką lekcję surwiwalu, dyskutowali o tym, co jest niezbędne, aby przeżyć na pustyni i o tym, co to jest sztuczna inteligencja. Zadowolone i uśmiechnięte buzie dzieci oraz podziękowania z ich strony za ciekawe warsztaty, świadczyły o tym, że były bardzo zadowolone ze spotkania i aktywnie w nim uczestniczyły.

materiał: Iwona Pięta

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)