Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2018

Prawdziwa historia Św. Mikołaja. Przedszkolaki poznały inną twarz świętego

fot. Anna Ziółkowska

fot. Anna Ziółkowska

Dnia 04.12.2018 roku odbyło się przedstawienie pt. „Legenda o Świętym Mikołaju”. Spektakl składał # się z paru łączących się ze sobą epizodów.

Jeden z nich inspirowany był historią biskupa Mikołaja, który urodził się w 270 r. i mieszkał w małym miasteczku Patra w Lycji. Drugi wątek przedstawienia to Zjazd Świętych Mikołajów. Stało się to pretekstem do pokazania różnych wyobrażeń Św. Mikołaja w wielu krajach i epokach. Aktorzy wcielają się w postaci rozdające dzieciom prezenty w czasie Bożego Narodzenia, wykorzystując efektowne i wzorowane na historycznych strojach kostiumy.

Przedstawienie ma charakter interaktywny i stanowiło wspaniałą rozrywkę dla przedszkolaków.

materiał: Anna Ziółkowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)