Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

11 września 2019

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

fot. pow.

fot. pow.

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

Wciąż rzadko jednak, w tym pomieszczeniu spotkać można pralkę. Okazuje się, że takie rozwiązanie pozwoli nam nie tylko stworzyć funkcjonalną przestrzeń kuchenną, ale także podnieść komfort korzystania z łazienki, która dzięki temu będzie prawdziwym salonem SPA, nawet gdy jej metraż jest niewielki.

Kiedy pralka w kuchni to dobre rozwiązanie?
Dziś łazienka coraz częściej przybiera charakter salonów kąpielowych. Ma służyć odpoczynkowi i relaksowi, a aranżacja jest zwykle bardzo szczegółowo przemyślana. Nic w tym dziwnego więc, że nie ma w niej miejsca na żadne sprzęty, które nie dość, że zabierają sporą ilość miejsca to często również nie wpisują się swoim wzornictwem w zamysł estetyczny aranżacji. Poza tym, łazienki w blokach to zwykle niewielkie pomieszczenia, w których każdy centymetr jest na wagę złota. Warto wtedy przenieść pralkę do kuchni, a w jej miejsce wstawić komfortową wannę lub kabinę prysznicową o większych wymiarach. Dzięki takiemu rozwiązaniu łazienka staje się harmonijna, uporządkowana i czysta aranżacyjnie. Kuchnia natomiast zyskuje wtedy jeszcze bardziej na znaczeniu, będąc pomieszczeniem multifunkcjonalnym.

Podłączenie pralki w kuchni
Tak jak w łazience, tak i w kuchni pralka wymaga odpowiedniego umiejscowienia – najlepiej w pobliżu przyłącza wody i blisko gniazdka elektrycznego. Takie ulokowanie zapewni jej prawidłową pracę. W przypadku jednak, gdy nie posiadamy dodatkowego ujścia wody a umiejscowienie pralki w kuchni jest konieczne, warto zamontować specjalną baterię kuchenną z zaworem do pralki lub zmywarki. – Na rynku dostępne są baterie np. z elektronicznymi zaworami. Pojedyncze naciśnięcie przycisku otwiera zawór na 4 godziny, dłuższe przytrzymanie – na 12 godzin. Zamknięcie zaworu następuje automatycznie po 12 godzinach. To idealne i wygodne rozwiązanie dla tych, którym zależy na umieszczeniu pralki w kuchni, ale nie posiadają dodatkowego przyłącza wody. Bateria pełni wtedy zatem więcej niż jedną funkcję. Jest urządzeniem, dzięki któremu możemy kontrolować funkcjonowanie innego urządzenia – radzi Joanna Gręda, ekspert marki Oras, fińskiego producenta armatury sanitarnej.

Zabudowana czy widoczna?
Producenci sprzętów AGD stawiają dziś już nie tylko na samą specyfikację techniczną swoich produktów, ale także na ich design. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na niezabudowywanie urządzeń, a ich eksponowanie wręcz. Dostępność kolorystyczna, rozmiarowa i stylistyczna daje nieograniczone możliwości aranżacji i idealnego dopasowania sprzętu do aranżacji pomieszczenia. Producenci, mając jednak na uwadze stale rosnące wymaga klientów, oferują także specjalne pralki do zabudowy szafkowej. Takiego sprzętu nie widać na pierwszy rzut oka, ukryty jest w szafce kuchennej tworząc ład i porządek oraz zachowując przy tym minimalistyczny charakter wnętrza.

materiał: Dominika Szewczyk

Oceń artykuł: 15 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Budowa magazynów
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Jak prawidłowo stosować antybiotyki? Nie przerywaj kuracji

Czy wiesz, jak prawidłowo stosować antybiotyki? Zapobieganie infekcjom i odpowiednie ich# leczenie pomogą zachować skuteczność leków i zapobiegać antybiotykoodporności.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia policjantów i straży granicznej. Wspólne działania

Policjanci, wspólnie ze strażą graniczną, wzięli udział# w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

(czytaj więcej)
0

Terytorialsi na kolejnym szkoleniu. Kurs SERE był bardzo wymagający

Ucieczka, unikanie przeciwnika, przetrwanie w terenie to tylko niektóre #zagadnienia kursu SERE poziomu B, który w minionym tygodniu zrealizowało Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. W 5-dniowym kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z całego kraju, a zajęcia realizowane były m.in. na terenie borów Tucholskich.

(czytaj więcej)
0

Co nam mówi kod kreskowy? Czy prefiks 590 = Polska?

Kto odpowiada za kody kreskowe#? GS1 to międzynarodowa organizacja zajmująca się zarządzaniem systemem znakowania produktów kodami kreskowymi.

(czytaj więcej)