Dziś mamy 23 czerwca 2018, sobota, imieniny obchodzą:
12 czerwca 2018

Praktyki w Świnoujściu. Uczennice wykazały się zaangażowaniem

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie II Technikum kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali w # Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią odbyli w maju 2018 roku miesięczną praktykę zawodową w OT Port Świnoujście oraz w Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Do obowiązków uczniów należała praca w dziale: eksploatacji, tworzenia paletowych jednostek ładunkowych, ważenia wagonów, mycia kontenerów. Obserwowano pracę środków transportu i urządzeń przeładunkowych przy nabrzeżu górników i chemików. Poznawano zasady załadunku i wyładunku węgla oraz bezpieczną pracę operatora przenośników taśmowych.

Uczniowie wykorzystali wiedzę w zakresie załadunku kontenerowca i przeglądu technicznego suwnicy.
Docenione za umiejętności w zakresie spedycji morskiej, pracy w dziale marketingu i ekologów uczennice zyskały szacunek oraz podziw za zaangażowanie oraz rzetelność wykonywanych prac.

Młodzież przypomniała sobie przebieg procesu magazynowania, co na pewno wykorzystane zostanie podczas egzaminu zawodowego w kwalifikacji A.34 ”Organizacja i prowadzenie prac związanych z przeładunkiem oraz magazynowaniem towarów i ładunków w portach i terminalach”.

Wszystkim, a szczególnie dziewczynom, gratulujemy odwagi!

materiał: Michał Swoboda, Wioletta Ossowska

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)