Dziś mamy 20 marca 2019, środa, imieniny obchodzą:

10 sierpnia 2018

Prace na drodze powiatowej trwają. Sprawdź, co zostało wykonane do tej pory

fot. powierzone

fot. powierzone

Droga powiatowa relacji Liszkowo – Sadki z dnia na dzień przybiera nowego kształtu. Niespełna # miesiąc temu mieliśmy okazję zobaczyć świeżo wybudowany przepust na rowie melioracyjnym, widzieliśmy także jak powstają kolejne części chodnika.

Obecnie – jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle nad Notecią - trwają prace nad wykonaniem rowów odwadniających oraz poszerzaniem jezdni. Na trasie układana jest również pierwsza warstwa masy bitumicznej, tzw. warstwa wyrównująca.

Inwestycja obejmująca ponad 4 km drogi wyniosła ok. 3,5 mln zł – 50% niniejszej kwoty jest dofinansowane z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Modernizacja drogi 1912C jest jednym z kilku innych przedsięwzięć Powiatu Nakielskiego planowanych i realizowanych na terenie gminy Sadki na rok 2018. Wczoraj pisaliśmy o naprawionym przeszło półkilometrowym odcinku jezdni przy szkole w Samostrzelu. Wartość tej – opiewającej na kwotę 450 tys. zł – inwestycji obejmuje również naprawę niebezpiecznych zapadnięć w Borku. Tylko na ten rok zaplanowano także budowę chodnika w Śmielinie w kierunku Anielin (85 tys. zł) oraz utwardzenie drogi gruntowej 1918C Dębowo-Sadki na niespełna półkilometrowym odcinku (ponad 40 tys. zł).

materiał: Monika Oleś

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)