Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

22 maja 2019

Poznanie pracy strażaka. Dzieci odwiedziły najbliższą remizę

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 22 maja 2019 "Pszczółki" z Niepublicznego Przedszkole Słoneczko w # Szubinie wybrały się do Państwowej Straży Pożarnej w Szubinie.

Celem wycieczki było: zapoznanie z praca strażaka, wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu, uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, ,przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

Przed wycieczką w grupie została przeprowadzona rozmowa podczas której przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się w czasie drogi do straży pożarnej. W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez wszystkich pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na nasze przyjście.

Na samym początku zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy. Podczas spotkania zwiedzaliśmy pomieszczenia Straży Pożarnej oraz garaże, w których mogliśmy nie tylko obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego.

Bardzo dziękujemy za poświęcony Nam czas.

materiał: Przedszkole Słoneczko

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)