Dziś mamy 17 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2019

Poznać pracę policjanta. Dzieci z wizytą na komisariacie

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Dzieci uczęszczające do grupy Biedronek z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w # Szubinie odwiedziły policjantów w ich miejscu pracy. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowiadań oprowadzającego ich po komisariacie dzielnicowego i zadawały wiele pytań.

Bardzo mili goście zawitali do szubińskiego komisariatu, gdyż w odwiedziny do mundurowych przybyły „Biedronki” z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w Szubinie. Opiekunem przedszkolaków i przewodnikiem po komisariacie był dzielnicowy mł. asp. Przemysław Błaszkowski. 

Maluchy zwiedziły budynek komisariatu, obejrzały cele dla osób zatrzymanych oraz miały okazję na stanowisku kierowania przyglądać się pracy dyżurnego jednostki. Z zainteresowaniem zaglądały też do pomieszczeń służbowych, w których pracują na co dzień policjanci pionu kryminalnego oraz prewencji i dowiadywały się, na czym polega służba tych funkcjonariuszy.

Atrakcją była też możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu oraz zajęcia miejsca za jego kierownicą. Na pamiątkę wizyty w komisariacie każde chętne dziecko miało możliwość odbić swój odcisk linii papilarnych.

Mali goście z uwagą słuchały dzielnicowego, miały do policjanta mnóstwo pytań i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)