Dziś mamy 12 grudnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

15 listopada 2019

Poznać pracę dziennikarza. Wyjazd studyjny uczniów z Szubina

fot. Gabriela Siuchnińska

fot. Gabriela Siuchnińska

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w # Szubinie wybrali się z wizyta do siedziby bydgoskiego radia PIK oraz Gazety Pomorskiej.

Uczestnicy zapoznali się z zasadami funkcjonowania regionalnych mediów (radio i prasa), poznali realia i warunki pracy, m.in. zakres obowiązków, predyspozycje i wymagania do wykonywania zawodów dziennikarza, redaktora, korektora, operatora dźwięku i innych, poznali metody i narzędzia pracy na poszczególnych stanowiskach.

Podczas wizyty w siedzibie Gazety Pomorskiej poznali historię redakcji, zwiedzili przestrzeń firmy, zapoznali się z wyposażeniem redakcji, poznali charakteru pracy na poszczególnych stanowiskach, w tym na stanowisku dziennikarza prasowego (m.in. zakres obowiązków pracowników).

Uczniowie mięli okazję sprawdzić swoje predyspozycje i kompetencje wymagane w pracy w mediach.

Wyjazd został zorganizowany w ramach zajęć pozalekcyjnych „Wyższa Klasa!  Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego”. Projekt ten jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

materiał: Arleta Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)