Dziś mamy 3 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

15 listopada 2019

Poznać pracę dziennikarza. Wyjazd studyjny uczniów z Szubina

fot. Gabriela Siuchnińska

fot. Gabriela Siuchnińska

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w # Szubinie wybrali się z wizyta do siedziby bydgoskiego radia PIK oraz Gazety Pomorskiej.

Uczestnicy zapoznali się z zasadami funkcjonowania regionalnych mediów (radio i prasa), poznali realia i warunki pracy, m.in. zakres obowiązków, predyspozycje i wymagania do wykonywania zawodów dziennikarza, redaktora, korektora, operatora dźwięku i innych, poznali metody i narzędzia pracy na poszczególnych stanowiskach.

Podczas wizyty w siedzibie Gazety Pomorskiej poznali historię redakcji, zwiedzili przestrzeń firmy, zapoznali się z wyposażeniem redakcji, poznali charakteru pracy na poszczególnych stanowiskach, w tym na stanowisku dziennikarza prasowego (m.in. zakres obowiązków pracowników).

Uczniowie mięli okazję sprawdzić swoje predyspozycje i kompetencje wymagane w pracy w mediach.

Wyjazd został zorganizowany w ramach zajęć pozalekcyjnych „Wyższa Klasa!  Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego”. Projekt ten jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

materiał: Arleta Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)