Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2019

Poznać leśne sekrety. Na dzieci czekało sporo niespodzianek

fot. pow.

fot. pow.

W środę 29 maja br. 4-latki z Przedszkola Niepublicznego Donald w # Nakle pod opieką swoich pań wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Różanna - Koronowo.

Celem wycieczki była bezpośrednia obserwacja piękna przyrody oraz nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt leśnych. Nasi milusińscy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych o tematyce leśnej na terenie szkółki leśnej oraz lasu.

Pan leśniczy pokazał dzieciom, czym różnią się poszczególne gatunki drzew, a także jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego. Opowiadał o życiu i zwyczajach zwierząt leśnych. Dzieci miały okazję zobaczyć poroża jelenia, łosia i sarny.

Przedszkolaki dowiedziały się także, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane oraz, że drewno jest najważniejszym materiałem budulcowym i znajduje szerokie zastosowanie w meblarstwie i stolarstwie. Dowiedziały się także, że świerk często używany jest do zadrzewiania pustych terenów, a także jako tradycyjne drzewko bożonarodzeniowe.

Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach. Był także czas na pozbieranie darów lasu i wspólną zabawę. Nasz obiad był również niecodzienny - kiełbaski z grilla, bułki oraz drożdżówki, którymi zajadały się dzieci były wyśmienite.

Po obiedzie na naszych milusińskich czekała jeszcze jedna niespodzianka. Przedszkolaki odwiedziła Straż Leśna. Dzieci miały okazję obejrzeć wyposażenie pojazdu oraz znajdujące się w nim niezbędne do pracy urządzenia. Jednak najwięcej emocji wzbudziło lanie wody z węża strażackiego.

Na zakończenie wizyty pan leśniczy obdarował dzieci upominkami w postaci zawieszek- odblasków o tematyce leśnej. Wycieczka  do Nadleśnictwa Różanna była bardzo udana i z pewnością na długo zapadnie w pamięci naszych przedszkolaków.

Materiał: mgr Alina Romańska - Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)