Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2019

Poznać leśne sekrety. Na dzieci czekało sporo niespodzianek

fot. pow.

fot. pow.

W środę 29 maja br. 4-latki z Przedszkola Niepublicznego Donald w # Nakle pod opieką swoich pań wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Różanna - Koronowo.

Celem wycieczki była bezpośrednia obserwacja piękna przyrody oraz nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt leśnych. Nasi milusińscy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych o tematyce leśnej na terenie szkółki leśnej oraz lasu.

Pan leśniczy pokazał dzieciom, czym różnią się poszczególne gatunki drzew, a także jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego. Opowiadał o życiu i zwyczajach zwierząt leśnych. Dzieci miały okazję zobaczyć poroża jelenia, łosia i sarny.

Przedszkolaki dowiedziały się także, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane oraz, że drewno jest najważniejszym materiałem budulcowym i znajduje szerokie zastosowanie w meblarstwie i stolarstwie. Dowiedziały się także, że świerk często używany jest do zadrzewiania pustych terenów, a także jako tradycyjne drzewko bożonarodzeniowe.

Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach. Był także czas na pozbieranie darów lasu i wspólną zabawę. Nasz obiad był również niecodzienny - kiełbaski z grilla, bułki oraz drożdżówki, którymi zajadały się dzieci były wyśmienite.

Po obiedzie na naszych milusińskich czekała jeszcze jedna niespodzianka. Przedszkolaki odwiedziła Straż Leśna. Dzieci miały okazję obejrzeć wyposażenie pojazdu oraz znajdujące się w nim niezbędne do pracy urządzenia. Jednak najwięcej emocji wzbudziło lanie wody z węża strażackiego.

Na zakończenie wizyty pan leśniczy obdarował dzieci upominkami w postaci zawieszek- odblasków o tematyce leśnej. Wycieczka  do Nadleśnictwa Różanna była bardzo udana i z pewnością na długo zapadnie w pamięci naszych przedszkolaków.

Materiał: mgr Alina Romańska - Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)