Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2019

Poznać leśne sekrety. Na dzieci czekało sporo niespodzianek

fot. pow.

fot. pow.

W środę 29 maja br. 4-latki z Przedszkola Niepublicznego Donald w # Nakle pod opieką swoich pań wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Różanna - Koronowo.

Celem wycieczki była bezpośrednia obserwacja piękna przyrody oraz nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt leśnych. Nasi milusińscy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych o tematyce leśnej na terenie szkółki leśnej oraz lasu.

Pan leśniczy pokazał dzieciom, czym różnią się poszczególne gatunki drzew, a także jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego. Opowiadał o życiu i zwyczajach zwierząt leśnych. Dzieci miały okazję zobaczyć poroża jelenia, łosia i sarny.

Przedszkolaki dowiedziały się także, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane oraz, że drewno jest najważniejszym materiałem budulcowym i znajduje szerokie zastosowanie w meblarstwie i stolarstwie. Dowiedziały się także, że świerk często używany jest do zadrzewiania pustych terenów, a także jako tradycyjne drzewko bożonarodzeniowe.

Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach. Był także czas na pozbieranie darów lasu i wspólną zabawę. Nasz obiad był również niecodzienny - kiełbaski z grilla, bułki oraz drożdżówki, którymi zajadały się dzieci były wyśmienite.

Po obiedzie na naszych milusińskich czekała jeszcze jedna niespodzianka. Przedszkolaki odwiedziła Straż Leśna. Dzieci miały okazję obejrzeć wyposażenie pojazdu oraz znajdujące się w nim niezbędne do pracy urządzenia. Jednak najwięcej emocji wzbudziło lanie wody z węża strażackiego.

Na zakończenie wizyty pan leśniczy obdarował dzieci upominkami w postaci zawieszek- odblasków o tematyce leśnej. Wycieczka  do Nadleśnictwa Różanna była bardzo udana i z pewnością na długo zapadnie w pamięci naszych przedszkolaków.

Materiał: mgr Alina Romańska - Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)