Dziś mamy 22 maja 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
19 maja 2018

Powstańcza Noc Muzeów w Kcyni

Towarzystwo Historyczne w Kcyni wraz z Urzędem Miejskim zapraszają 19 maja 2018 r. w godz. 18.00-21.00 na Powstańczą Noc Muzeów pod Patronatem Burmistrza Kcyni.

19 maja obchodzona jest w Polsce Noc Muzeów. To wyjątkowy czas, kiedy muzea w całej Polsce udostępniają oglądającym swoje wnętrza całkowicie za darmo lub za drobną opłatą. W Kcyni muzeum nie ma, ale jest…dworzec PKP, od wielu lat nieczynny. W tym dniu otworzymy go dla Ciebie. Zapraszamy na żywą lekcję historii i pierwszą taką noc w Kcyni. Dla niektórych z pewnością będzie to sentymentalna podróż w przeszłość, dla innych odkrycie czegoś nowego. Mimo, że upływający czas odcisnął na budynku swe piętno, my chcemy uczynić je w tym dniu miejscem tajemniczym….

W programie Powstańczej Nocy Muzeów w Kcyni m.in.  wystawa "Magiczne miejsca" i "Mobilnie o Powstaniu Wielkopolskim", premiera filmu "Noc sylwestrowa 1918/1919 w Kcyni",  inscenizacja historyczna w wykonaniu GRH Drużyna  Szturmowa, rodzinne zdjęcia retro, wystawa pamiątek związanych z Powstaniem Wielkopolskim i kolejnictwem. Powstańcza Noc Muzeów organizowana jest w ramach zbliżającej się 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.

materiał: Anna Duda-Nowicka / red.

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)