Dziś mamy 28 marca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

18 lutego 2020

Powstał 7 lat temu i ma się dobrze. Klub prowadzi szeroką działalność

fot. Mundurowy Klub Strzelecki w Kowalewku

fot. Mundurowy Klub Strzelecki w Kowalewku

14 lutego minęło już 7 lat odkąd powołało do życia Mundurowy Klub Strzelecki #w Kowalewku. To właśnie w 2013 roku spotkało się kilkoro zapalonych i pełnych energii do działania entuzjastów sportu strzeleckiego powołując do życia Mundurowy Klub Strzelecki w Kowalewku.

Jako najważniejszy cel Klubu Strzeleckiego postawiono szerokorozumianą działalność sportową, rekreacyjną i popularyzatorską w zakresie strzelectwa i jego historii, polegającą na wszelkich formach aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne lub zorganizowane wpływają na wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej, rozwój stosunków społecznych lub osiągnięcie wyników sportowych na wszelkich poziomach.

Klub Strzelecki zrzeszony jest w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego i w chwili obecnej skupia swoich członków z terenu powiatu nakielskiego, bydgoskiego, pilskiego, wągrowieckiego oraz wielu innych miejscowości naszego regionu zapewniając każdemu możliwość uprawiania sportu w tym strzelectwa sportowego.

Członkowie klubu wraz z mieszkańcami pobliskich wsi oraz osobami wspierającymi wspólnymi siłami społecznie wybudowali strzelnicę sportową w Kowalewku, na której prowadzą liczne treningi oraz współzawodniczą w organizowanych zawodach sportowych zarówno rangi okręgowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Należy podkreślić, iż obiekt strzelnicy jest wielką dumą klubu.

Strzelnica Sportowa w Kowalewku stała się miejscem integracji społecznej poprzez liczne organizowane tam inicjatywy takie jak między innymi, Niepodległościowy Bieg Pamięci, Sztafeta z Flagą, bieg na orientację „Nocny Marek”, liczne rajdy rowerowe, pokazy ratownictwa medycznego, drogowego oraz straży pożarnej, pikniki szkoleniowo-integracyjne młodzieży szkolnej, osób niepełnosprawnych, głuchoniemych, zloty motocyklowe, pikniki lotnicze itp.

Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim entuzjastom oraz osobom wspierającym nasze sportowe inicjatywy, jak również władzom Gminy Kcynia za możliwość, realizacji naszych sportowych celów. Dziękujemy również wszystkim którzy przyczynili się do rozwoju naszego klubu strzeleckiego oraz strzelnicy sportowej. Początki bywają i są trudne, ale kto wie może w przyszłości to właśnie z Kowalewka w gminie Kcynia wyłonią się przyszli olimpijczycy.

Materiał: Mundurowy Klub Strzelecki w Kowalewku

Oceń artykuł: 3 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO600
1349PLN PROMOCJAPLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Zabiegi dla panów
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
Botox zmarszczki lwie
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Wspólne gotowanie może być super zabawą. Zaangażuj w nie swoją rodzinę

Gotowanie może być fantastycznym sposobem na oderwanie się od przyziemnych spraw związanych z# pracą lub pomysłem na spędzenie czasu w gronie najbliższych. Zwłaszcza, gdy okoliczności nie sprzyjają wychodzeniu z mieszkania.

(czytaj więcej)