Dziś mamy 19 października 2019, sobota, imieniny obchodzą:

13 września 2019

Powoli powstaje strefa rekreacyjna. Mieszkańcy podzielili 17 tys. zł

fot. LZ

fot. LZ

Mieszkańcy Ciężkowa stawiają na zagospodarowanie terenu tzw. dolnego boiska. Po tym, jak postawili tam wiatę, przyszedł czas na małą architekturę. Przeznaczyli na to znaczną większość funduszu sołeckiego.

Zanim rozpoczęło się zebranie w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2020 rok, mieszkańcy spotkali się z burmistrzem Szubina Mariuszem Piotrkowskim i naczelnikiem wydziału i inwestycji UM w Szubinie Markiem Nowickim, aby porozmawiać o zakończonych pracach związanych z termomodernizacją świetlicy wiejskiej. Jak mówi sołtys Ciężkowa Natasza Wiśniewska, stan świetlicy wiejskiej pozostawia wiele do życzenia. Poza tym podczas prac został zdewastowany plac zabaw.
Dopiero po tej dyskusji rozpoczęło się właściwe zebranie. Na co mieszkańcy przeznaczyli 17 tys. 745,78 zł?
13 tys. zł – zagospodarowanie dolnego boiska (2 elementy siłowni zewnętrznej, bramka z siatką do piłki nożnej, piłki),
2200 zł – zakup blaszanego garażu,
1045, 78 zł – doposażenie OSP Ciężkowo,
1500 zł – integracja wsi.
Rada sołecka zaproponowała jeszcze zakup obrusów do świetlicy, jednak przewodnicząca miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich Halina Rozpłoch zadeklarowała, że zostanie to zakupione z funduszy KGW. - Jesteśmy już zarejestrowanym kołem i otrzymamy do wykorzystania w tym roku 3000 zł. Kupimy więc obrusy – powiedziała.
Mieszkańcy rozmawiali też o stanie dróg gminnych i powiatowych; przypomnieli, że gmina nie położyła w Ciężkowie nawet metra asfaltu od 55 lat. Mówiono także o potrzebie dowieszki na słupie oświetleniowym w stronę boiska. Sołtys Wiśniewska zwróciła uwagę, że wieczorami i w nocy po wsi biegają luzem duże psy.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Elewacje
Siłownia
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Zabieg parafinowy
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Metkownice
od 179PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)