Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

13 września 2019

Powoli powstaje strefa rekreacyjna. Mieszkańcy podzielili 17 tys. zł

fot. LZ

fot. LZ

Mieszkańcy Ciężkowa stawiają na zagospodarowanie terenu tzw. dolnego boiska. Po tym, jak postawili tam wiatę, przyszedł czas na małą architekturę. Przeznaczyli na to znaczną większość funduszu sołeckiego.

Zanim rozpoczęło się zebranie w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2020 rok, mieszkańcy spotkali się z burmistrzem Szubina Mariuszem Piotrkowskim i naczelnikiem wydziału i inwestycji UM w Szubinie Markiem Nowickim, aby porozmawiać o zakończonych pracach związanych z termomodernizacją świetlicy wiejskiej. Jak mówi sołtys Ciężkowa Natasza Wiśniewska, stan świetlicy wiejskiej pozostawia wiele do życzenia. Poza tym podczas prac został zdewastowany plac zabaw.
Dopiero po tej dyskusji rozpoczęło się właściwe zebranie. Na co mieszkańcy przeznaczyli 17 tys. 745,78 zł?
13 tys. zł – zagospodarowanie dolnego boiska (2 elementy siłowni zewnętrznej, bramka z siatką do piłki nożnej, piłki),
2200 zł – zakup blaszanego garażu,
1045, 78 zł – doposażenie OSP Ciężkowo,
1500 zł – integracja wsi.
Rada sołecka zaproponowała jeszcze zakup obrusów do świetlicy, jednak przewodnicząca miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich Halina Rozpłoch zadeklarowała, że zostanie to zakupione z funduszy KGW. - Jesteśmy już zarejestrowanym kołem i otrzymamy do wykorzystania w tym roku 3000 zł. Kupimy więc obrusy – powiedziała.
Mieszkańcy rozmawiali też o stanie dróg gminnych i powiatowych; przypomnieli, że gmina nie położyła w Ciężkowie nawet metra asfaltu od 55 lat. Mówiono także o potrzebie dowieszki na słupie oświetleniowym w stronę boiska. Sołtys Wiśniewska zwróciła uwagę, że wieczorami i w nocy po wsi biegają luzem duże psy.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Pomoc drogowa
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Siłownia
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Usługi transportowe
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)