Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

13 marca 2018

Powołano Honorowy Komitet Obchodów Niepodległości. Sprawdź, kto został jego członkiem

fot. archiwum

fot. archiwum

Zgodnie z zarządzeniem burmistrza z dnia 7 marca br. powołano Honorowy Komitet Obchodów # Stulecia Niepodległości w gminie Nakło nad Notecią.

Komitet powołał burmistrz, a jego członkami zostali: Monika Młynarczyk (Towarzystwo Przyjaciół Nakła), Lucyna Żygowska (Rota Nakielska), Izabela Stefańska-Król (Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Trzeciewnica i Suchary), Gertruda Iwańska (Nakielskie Stowarzyszenie Nakielsis  Deo), Anna Rybacka (Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej), Monika Schulz-Kraińska (Stowarzyszenie "Potulice - Historia- Teraźniejszość - Przyszłość), Sławomir Polaków (Związek Strzelecki "Strzelec" Józefa Piłsudskiego), Roman Jabłoński (Nakielskie Bractwo Kurkowe pw. św. Jerzego).

Powołana organizacja ma stanowić forum współpracy oraz dialogu w sprawach dotyczących przygotowań do obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zostanie zorganizowany cykl wydarzeń o charakterze patriotycznym, religijnym, edukacyjnym oraz kulturalnym.

Oceń artykuł: 14 39

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (15)

  Ja, w dniu 13-03-2018 22:21:53 napisał:

  Kolejni niepotrzebni

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (10)

  Zapka, w dniu 13-03-2018 23:33:32 napisał:

  Ach szkoda słów ,dlaczego ja sie pytam,naprawde dlaczego ?? Za dużo jest na wynagrodzenia ?? No wszystko ,ale z opanowaniem, z 2 osobyba.nie kuwww taka banda !

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (16)

  ulla, w dniu 14-03-2018 07:14:02 napisał:

  Burmistrz stara się zaistnieć, przecież zbliżają się wybory, coś trzeba robić by dalej siedzieć przy korytku!

  odpowiedz

  • 0 (16)

  Sam, w dniu 14-03-2018 07:22:38 napisał:

  Dobrze, że chociaż coś robi, inni tylko dużo mówią

  odpowiedz

  • 2 (10)

  Nakielanin, w dniu 14-03-2018 10:19:00 napisał:

  Szkoda tylko że w 100 rocznicę odzyskania niepodległości Nakielscy włodarze będą składać kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym radzieckich żołnierzy widać ciężko pozbyć się nawyków :(

  odpowiedz

  • -1 (17)

  przypominam!!!, w dniu 14-03-2018 10:32:10 napisał:

  Znowu nakielscy komuniści będą składać kwiaty w rocznicę odzyskania niepodległości. Przypominam iż PZPR i ZSL założyli polscy zdrajcy, którzy w 1920 roku przeszli na stronę bolszewików a kolejni w 1939 roku. Następnie w 1944r. zrzucano ich z samolotów z spadochronami, żeby razem z ruskimi tworzyć PRL na ziemiach polskich.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  Brzytwa, w dniu 14-03-2018 11:55:37 napisał:

  Dać małpie internet...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Makijaż na każdą okazję
Elewacje
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Stół z blatem szklanym + krzesła
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Siłownia
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)