Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2021

Powiatowy półfinał konkursu w naszym regionie. Rywalizowali ósmoklasiści

fot. pow.

fot. pow.

15.06.2021 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława# w Szubinie odbyła się druga część konkursu wiedzy o regionie organizowanego przez koło samorządowe kierowane przez Pana Artura Michalaka.

Pracowaliśmy kilka miesięcy nad pytaniami i sprawiłyby one trud pewnie niejednej dorosłej osobie. Dotyczyły ilości mieszkańców, powierzchni, władz, geografii jak i atrakcji powiatu nakielskiego. Konkurs został zorganizowany dla uczniów klas ósmych. Tym razem wzięli w nim udział uczniowie, którzy zakwalifikowali się wykazując się wiedzą na temat gminy Szubin. W quizie musieli wykazać się tym razem ze znajomości naszego powiatu. Konkurs poprowadziła Adrianna Lewandowska i Wiktoria Dolegała. Wielu z uczniów wykazało się ogromną wiedzą, lecz tylko 10 z nich przeszło do kolejnego etapu. Pierwsze miejsca zajęli: Nadia Meler, Mikołaj Binkowski i Sebastian Jarosiński. Na wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie, czekały interesujące nagrody przygotowane przez Powiat Nakielski.

Życzymy powodzenia wszystkim osobom, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu. Za tydzień odbędzie się finał - konkurs z wiedzy o naszym województwie.

Materiał: Wiktoria Dolegała kl. VIIIb

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)