Dziś mamy 24 stycznia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

08 stycznia 2019

Poszukiwane nieletnie odpowiedzą za zniszczenie mienia i znieważenie policjantów

fot. arch

fot. arch

Mroteccy policjanci zatrzymali dwie 15-latki poszukiwane po samowolnym oddaleniu z placówki # wychowawczej. Podczas zatrzymania uciekinierki znieważyły interweniujących policjantów. Nieletnie odpowiedzą także za zniszczenie mienia ośrodka.

Zgłoszenie o tym, że dwie 15-letnie wychowanki uciekły z placówki wychowawczej, dyżurny nakielskiej komendy otrzymał wczoraj (6.1.19) po 13. Informacja o uciekinierkach trafiła do wszystkich patroli pełniących służbę na terenie powiatu. Do miejscowości, z której uciekły 15-latki został skierowany mrotecki patrol.

Kontrolując miejscowości w sąsiedztwie placówki wychowawczej, mundurowi zauważyli dwie nastolatki odpowiadające rysopisowi podanemu przez dyżurnego. Nieletnie, jak tylko spostrzegły radiowóz rzuciły się do ucieczki. Policjanci byli już prawie pewni, że to poszukiwane 15-latki. Nieletnie już po kilku minutach zostały zatrzymane.

Sprawdzenie ich personaliów w policyjnych systemach potwierdziło przypuszczenia mundurowych, że to poszukiwane. Podczas drogi do placówki nieletnie „obrzucały” policjantów wyzwiskami. Żeby tego było mało, wkrótce okazało się, że tuż przed ucieczką zniszczyły drzwi placówki. Wartość strat została wyceniona na 1000 złotych.

Poszukiwane zostały przekazane pod opiekę wychowawcom. Ze swojego zachowania będą tłumaczyły się przed sędzią rodzinnym. 15-latki poniosą odpowiedzialność za swoje czyny zgodnie z przepisami ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Materiał: KPP Nakło

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble młodzieżowe i dziecięce
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
Wulkanizacja
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)