Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

13 marca 2018

Poruszono wiele problemów. Mieszkańcy nie kryli zwątpienia

fot. MS

fot. MS

Zebranie samorządu nr 8 było bardzo burzliwe. Odbyło się 12 marca w NOK-u. #Przewodnicząca Jolanta Tadych zdała sprawozdanie z 2017 roku, do którego nie było uwag.

Poruszenie wśród mieszkańców wzbudziły natomiast plany związane z Wzgórzem Wodociągowym. Padły prośby, żeby ulice m.in. Cedrowa, Wzgórze Wodociągowe, Zielone Wzgórze, Leśna, Brzozowa czy Mahoniowa były naprawione przed końcem kadencji obecnych władz. Sekretarz gminy Krzysztof Kopiszka zabrał głos w tej sprawie i wyjaśnił, że prowadzone są prace koncepcyjne oraz, że przed remontem ulic należy poprowadzić kanalizację. Obecna reprezentantka nakielskiej kanalizacji i wodociągów przedstawiła plany oraz zapewniła, że w tym roku kanalizacja zostanie poprowadzona przez tory i dotrze do Wzgórza Wodociągowego. Mimo to mieszkańcy byli pełni wątpliwości, wielu z nich twierdziło, że czekają na to już wiele lat

Pozostałe problemy, które poruszono dotyczyły m.in. zastrzeżeń i uwag co do ronda na ul. Staszica, ruchu samochodów ciężarowych powyżej 7 ton, szczególnie podczas kampanii buraczanej, smogu i napraw lub chociażby wyrównania ulic. Sekretarz podał kilka informacji o modernizacji stadionu. Zadano pytanie do straży miejskiej dotyczące wtargnięcia psa na posesję, co zostało zgłoszone na policję i przekazane do straży. Odpowiedź na to zgłoszenie brzmiała, że pies zostanie wyprowadzony przez straż innego dnia. Komendant Roman Frąckowiak odniósł się do tej sytuacji i poinformował, że taka odpowiedź nie powinna paść, ponieważ prowadzony jest 24 godzinny dyżur w związku z np. odławianiem psów i natychmiastowym reagowaniem w takich wypadkach.

Mieszkańcy nie kryli zwątpienia czy rzeczywiście kanalizacja i naprawa osiedlowych dróg zostanie zrealizowana lub chociaż rozpoczęta w tym roku. Obecne plany mówią, że w tym roku powstanie 100 m drogi na Zielonym Wzgórzu, a koszt takiego odcinka to 150 tys. zł. Co do reszty ulic mieszkańcy proszą o przynajmniej wyrównanie nawierzchni, raz na jakiś czas

 

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (23) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (13)

  Zuk, w dniu 13-03-2018 13:29:21 napisał:

  Zaorac i kartofle posadzic ;) moim zdaniem ci co dzialki sprzedaja powinni byc czesciowo odpowiedzialni za drogi a nie kase brac ;) gmina zamiast na cos innego pieniadze przeznaczac co pola modernizuje ... pole powinno polem zostac ;)

  odpowiedz

  • 13 (13)

  Mieszkaniec, w dniu 13-03-2018 15:33:17 napisał:

  Odsunąć p.Tadych od stołka.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (4)
  • 2 (2)

  emerytka, w dniu 13-03-2018 17:59:27 napisał:

  A kto wie kiedy zebranie samorządu nr 5?

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Kola, w dniu 13-03-2018 20:42:50 napisał:

  Więcej tanich działek kupować na polach, gratuluję pomysłu nabywcom, na marginesie ile można równać albo sypać, drogi powinny być zrobione przed budynkami

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Wkurzona, w dniu 13-03-2018 21:19:59 napisał:

  Wszyscy obecni radni powinni odejść.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Krytyk Społeczny, w dniu 13-03-2018 21:42:06 napisał:

  Jest rzeczą niepojętą i nigdzie niespotykaną w cywilizowanych miejskich Gminach by rola i zadania Straży Miejskiej zostały sprowadzona do poziomu miejskich hycli odławiających miejskie psy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (0)

  mika, w dniu 13-03-2018 21:44:20 napisał:

  Co to jest?!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  136, w dniu 14-03-2018 07:03:13 napisał:

  Mydlenie ludziom oczu, nic nie zrobią

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Mdżi, w dniu 14-03-2018 08:50:12 napisał:

  Co za persona pisała ten artykuł? "Obecna reprezentantka nakielskiej kanalizacji i wodociągów "

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  nakielanka, w dniu 16-03-2018 13:24:32 napisał:

  Każdą ulicę powinni zrobić od początku do końca a nie robią po troszku wszystkie najpierw powinni wziąść pod uwagę te ulice które powstały wiele lat temu a nie zrobione są do dzisiaj jak np.Nowy Świat fakt mają robić ale też kawałek a następny zrobią pewnie za jakieś 60 lat.Wysypali jakiś kamyk z piachem trochę wyrównali a co dziury są to są jak popada to widać cały efekt więcej stracą na to równanie co jakiś czas niż raz a dobrze zrobili by całą ulicę i było by zglowy i zadowoleni by byli wszyscy i mieszkańcy i rządzący.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Deska elewacyjna
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Meble kuchenne
Sprawdzanie geometrii kół
Oczyszczanie twarzy
Meble młodzieżowe i dziecięce
Czytniki kodów kreskowych
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)