Dziś mamy 18 lutego 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 września 2018

Ponad 20 tysięcy dla sołectwa. Mieszkańcy jednogłośnie zdecydowali o podziale środków

fot. powierzone

fot. powierzone

We wtorek, 11 września w sali ZSP w Lubaszczu odbyło się spotkanie mieszkańców, podczas # którego # dokonano podziału funduszu sołeckiego oraz omówiono sprawy bieżące i problemy sołectwa.

Frekewncja na zebraniu nie była zbyt wysoka, toteż odbyło się ono w drugim terminie.

Zebranych powitał sołtys Kamil Miśkiewicz, który następnie przedstawił i omówił projekt podziału środków w ramach funduszu sołeckiego. Lubaszcz do podziału na 2019 rok miał kwotę w wysokości 21 503,79 zł.

Po zapoznaniu się z projektem mieszkańcy w głosowaniu jednogłośnie przyjęli fundusz sołecki, który prezentuje się następująco:

8 303,79 zł - zakup materiałów niezbędnych do wykonania modernizacji chodnika;
5 500,00 zł - zakup sprzętu sportowego dla sołectwa Lubaszcz;
4 500,00 zł – zakup kruszywa na potrzeby utwardzenia dróg gminnych w Lubaszczu;
3 000,00 zł – zakup materiałów eksploatacyjnych, paliwa i urządzeń na potrzeby utrzymania terenów zielonych na terenie sołectwa Lubaszcz;
200,00 zł – zakup piasku na plac zabaw w Lubaszczu.

Podczas spotkania sołtys omówił także dotychczasowe działania na rzecz sołectwa oraz plany jakie mają zostać zrealizowane.
Mieszkańcy zgłosili także kilka wniosków oraz zaakcentowali istotne problemy. Jednym z nich jest hałas dobiegający z DK nr 10. Wnioskowano także o postawienie progów zwalniających na terenie wsi.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    kora, w dniu 13-09-2018 13:10:34 napisał:

    A co na zebraniu robił sołtys Olszewki? Co mu do tego?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wulkanizacja
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Mikrodermabrazja
Meble łazienkowe
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Meble łazienkowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)