Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2019

Pomoc w wyborze dalszej edukacji. Młodzież udała się na ciekawe zajęcia

fot. Beata Witusińska

fot. Beata Witusińska

Uczniowie klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią odbyli w # listopadzie wycieczki zawodoznawcze do Firmy Pana Macieja Trzebińskiego.

Firma MTB Trzebińscy powstała w 1989r. i ma siedzibę przy ul. Dolnej w Nakle nad Notecią. Zakład zajmuje się produkcją rur osłonowych dla teletechnicznej kanalizacji kablowej oraz rur osłonowych do kabli energetycznych.

Ósmoklasiści na zajęciach zawodoznawczych z Panem Dariuszem Kowalskim zostali zapoznani ze specyfiką pracy w zakładzie, poznali zasady funkcjonowania firmy, kwalifikacje i umiejętności niezbędne do wykonywania pracy. Uczniowie dowiedzieli się, że surowiec potrzebny do produkcji rur pozyskuje się wyłącznie z recyklingu.

Po obejrzeniu prezentacji na temat funkcjonowania zakładu ósmoklasiści udali się na zwiedzanie hal produkcyjnych. Było to dla wszystkich niesamowite doświadczenie, gdyż mogli obejrzeć cały proces produkcji. Na koniec wycieczki czekała na uczniów słodka niespodzianka, a dla najaktywniejszych bony podarunkowe do cukierni „Sowa”.

Wycieczki zawodoznawcze są doskonałą formą w przygotowaniu uczniów do podjęcia trudnych wyborów związanych z późniejszą edukacją i pracą.

materiał: Beata Witusińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)