Dziś mamy 6 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2019

Pomoc w wyborze dalszej edukacji. Młodzież udała się na ciekawe zajęcia

fot. Beata Witusińska

fot. Beata Witusińska

Uczniowie klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią odbyli w # listopadzie wycieczki zawodoznawcze do Firmy Pana Macieja Trzebińskiego.

Firma MTB Trzebińscy powstała w 1989r. i ma siedzibę przy ul. Dolnej w Nakle nad Notecią. Zakład zajmuje się produkcją rur osłonowych dla teletechnicznej kanalizacji kablowej oraz rur osłonowych do kabli energetycznych.

Ósmoklasiści na zajęciach zawodoznawczych z Panem Dariuszem Kowalskim zostali zapoznani ze specyfiką pracy w zakładzie, poznali zasady funkcjonowania firmy, kwalifikacje i umiejętności niezbędne do wykonywania pracy. Uczniowie dowiedzieli się, że surowiec potrzebny do produkcji rur pozyskuje się wyłącznie z recyklingu.

Po obejrzeniu prezentacji na temat funkcjonowania zakładu ósmoklasiści udali się na zwiedzanie hal produkcyjnych. Było to dla wszystkich niesamowite doświadczenie, gdyż mogli obejrzeć cały proces produkcji. Na koniec wycieczki czekała na uczniów słodka niespodzianka, a dla najaktywniejszych bony podarunkowe do cukierni „Sowa”.

Wycieczki zawodoznawcze są doskonałą formą w przygotowaniu uczniów do podjęcia trudnych wyborów związanych z późniejszą edukacją i pracą.

materiał: Beata Witusińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)