Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

12 stycznia 2019

Pomoc połączona z zabawą. Uczniowie chętnie wzięli udział w inicjatywie

fot. Karol Lizak

fot. Karol Lizak

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy porusza serca milionów Polaków i można powiedzieć, że # to już niemal polska tradycja, która na stałe wpisała się w nasze życie społeczno-kulturowe.

To idea, plan i chęć pomagania innym, przy równoczesnym mobilizowaniu do tego jak największej ilości osób. Jak co roku i tym razem młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica czynnie wspierała to wielkie dzieło, które w naszej szkole zostało zorganizowane 11 stycznia przez Samorząd Uczniowski.

Swoje "granie" rozpoczęliśmy od sprzedaży słodkich wypieków przygotowanych przez uczniów naszej szkoły oraz przysmaków ufundowanych przez p. Szymona Karolczaka. Następnie w hali sportowej odbyło się przedstawienie szkolnej grupy kabaretowej pod okiem p. Rafała Popowskiego, liczne licytacje oraz mecz charytatywny w piłkę siatkową Uczniowie - Nauczyciele. Cała impreza została poprowadzona przez Radę Samorządu Uczniowskiego: Julię Płotke, Sonię Sprenger, Mikołaja Budnik, Arkadiusza Borzych oraz Oskara Kocembę.

Pieniądze zebrane tego dnia w kwocie 1 325,17 PLN zostały przekazane do Nakielskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie naszej szkoły w tym Harcerze z I Drużyny Harcerskiej im. Ireny Sendlerowej w niedzielę będą brali udział w akcji jako wolontariusze.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy składamy serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności mając nadzieję, że w przyszłym roku ponownie połączy Nas idea realizacji tak szczytnego celu.

Specjalne podziękowania należą się uczniom technikum obsługi turystycznej za obsługę cateringową oraz szkolnej firmie symulacyjnej CreArtive za przygotowanie licznych gadżetów na licytację pod okiem p. Sławomira Chmielewskiego.

materiał: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 22 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)