Dziś mamy 6 sierpnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2019

Pomagali w prowadzeniu imprezy. Praca nie przeszkodziła w świetnej zabawie

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Tradycyjnie w okolicach dnia 6 grudnia, Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza co #roku do wspólnej zabawy mikołajkowej na Hali Sportowo – Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy. W tym roku XI edycja akcji edukacyjno-charytatywnej „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem” współorganizowanej wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy odbyła się 9 grudnia w godz. 14.00-17.00.

Ideą przedsięwzięcia była aktywizacja dzieci dotkniętych różnego rodzaju problemami oraz zapewnienie im niecodziennej rozrywki i zabawy, połączonych z edukacją na temat bezpieczeństwa i pozytywnych form spędzania czasu wolnego. Akcję prowadzili funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Całość imprezy uświetniały pokazy z udziałem policjantów oraz występy taneczne i teatralne. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników okolicznościowe upominki oraz poczęstunek podczas zabawy.

Jak co roku, na tym spotkaniu nie mogło zabraknąć dzieci z naszego miasta. Uczniowie nakielskiej Dwójki z klas I – IV, w liczbie ponad 50 osób wyjechało w poniedziałkowe przedpołudnie do Bydgoszczy razem ze swoimi wychowawcami: p. Agnieszką Dolacińską, Eweliną Szarwark, Lilianną Grabarkiewicz, Małgorzatą Jankowską i Anitą Czyż. Drugą grupą z SP 2 byli wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z opiekunem panią Kasią Dobosz i nauczycielem panią Beatą Witusińską. Wolontariusze jednak tym razem bawili się po drugiej stronie, pomagając w prowadzeniu imprezy przez obsługiwanie stoisk z warzywami. Praca nie przeszkodziła jednak wolontariuszom w świetnej zabawie i radości płynącej z pomocy dla drugiego. Zmęczeni, ale szczęśliwi i bezpiecznie wszyscy uczniowie wieczorem wrócili do domu.

Za bezinteresowną pomoc i miło spędzony czas, wszystkim moim wolontariuszom SKC, bardzo dziękuję. Jesteście wspaniali!!!

Materiał: Opiekun SKC Katarzyna Dobosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)