Dziś mamy 17 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2019

Pomagali w prowadzeniu imprezy. Praca nie przeszkodziła w świetnej zabawie

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Tradycyjnie w okolicach dnia 6 grudnia, Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza co #roku do wspólnej zabawy mikołajkowej na Hali Sportowo – Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy. W tym roku XI edycja akcji edukacyjno-charytatywnej „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem” współorganizowanej wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy odbyła się 9 grudnia w godz. 14.00-17.00.

Ideą przedsięwzięcia była aktywizacja dzieci dotkniętych różnego rodzaju problemami oraz zapewnienie im niecodziennej rozrywki i zabawy, połączonych z edukacją na temat bezpieczeństwa i pozytywnych form spędzania czasu wolnego. Akcję prowadzili funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Całość imprezy uświetniały pokazy z udziałem policjantów oraz występy taneczne i teatralne. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników okolicznościowe upominki oraz poczęstunek podczas zabawy.

Jak co roku, na tym spotkaniu nie mogło zabraknąć dzieci z naszego miasta. Uczniowie nakielskiej Dwójki z klas I – IV, w liczbie ponad 50 osób wyjechało w poniedziałkowe przedpołudnie do Bydgoszczy razem ze swoimi wychowawcami: p. Agnieszką Dolacińską, Eweliną Szarwark, Lilianną Grabarkiewicz, Małgorzatą Jankowską i Anitą Czyż. Drugą grupą z SP 2 byli wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z opiekunem panią Kasią Dobosz i nauczycielem panią Beatą Witusińską. Wolontariusze jednak tym razem bawili się po drugiej stronie, pomagając w prowadzeniu imprezy przez obsługiwanie stoisk z warzywami. Praca nie przeszkodziła jednak wolontariuszom w świetnej zabawie i radości płynącej z pomocy dla drugiego. Zmęczeni, ale szczęśliwi i bezpiecznie wszyscy uczniowie wieczorem wrócili do domu.

Za bezinteresowną pomoc i miło spędzony czas, wszystkim moim wolontariuszom SKC, bardzo dziękuję. Jesteście wspaniali!!!

Materiał: Opiekun SKC Katarzyna Dobosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)