Dziś mamy 25 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

14 lipca 2019

Półkolonie w nakielskiej „Dwójce”. Uczestnicy aktywnie spędzili ten czas

fot. Iwona Różańska

fot. Iwona Różańska

Odpoczynek od nauki trwa, jednak nakielska „Dwójka” nie zamyka drzwi przed uczniami. Jak co # roku, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią, zorganizowała półkolonie nie tylko dla swoich uczniów ale również dzieci ze szkół gminy Nakło.

Wakacyjne spotkania trwały od 24 – 28 czerwca 2019 roku. Od poniedziałku do piątku, dzieci spędzały pięć godzin na półkoloniach. Z takiej formy wypoczynku skorzystało ok. 50 dzieci z naszej gminy. Spotkania odbywały się w szkole oraz poza nią.

Półkolonia była również dofinansowana z budżetu, gminnego programu profilaktyki, rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii. Dzieci podczas zajęć w szkole rozmawiały na temat zdrowego trybu życia i bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Już w pierwszy dzień uczyły się robienia zdrowych i pożywnych kanapek. Były też prace plastyczne na temat odpowiedniego zachowania się w różnych miejscach podczas letniego wypoczynku. Poza zajęciami profilaktycznymi, na dzieci czekały inne, ciekawe atrakcje: zabawa na placu zabaw na nakielskiej „Marinie”, wyjazd do kina Helios w Bydgoszczy, pobyt w stadninie koni w Braniczu czy szaleństwa w Wiosce Indiańskiej w Bydgoszczy.

Każdego dnia na dzieci czekał suchy prowiant ale także słodycze, napoje, owoce. Nie zabrakło wyjścia na lody i na pizzę do pizzerii „Na Talerzu”. Wielką atrakcją były też ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Kierownikiem półkolonii była pani Iwona Różańska, której przez cały tydzień pomagała pani Anna Niedbalska – Panek. Nie zabrakło innych nauczycieli, którzy sprawowali opiekę w poszczególnych dniach: pani Beata Witusińska, pani Iwona Schmidt, pani Małgorzata Komorowicz, pani Ilona Paszkiewicz, pani Anna Łuczak – Brandt i pani Lidia Fojutowska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom półkolonii za wspólnie spędzony czas. Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia za rok.

materiał: Katarzyna Dobosz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)