Dziś mamy 27 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

24 sierpnia 2019

Policyjna grupa „SPEED” w akcji. Podsumowanie pierwszego miesiąca

fot. Policja Kujawsko-Pomorska

fot. Policja Kujawsko-Pomorska

Miesiąc pracy policyjnej grupy „SPEED” za nami. To dopiero początek ich aktywności na # kujawsko-pomorskich drogach. Wielu kierowców miało już z nimi do czynienia. Niestety, nie wszyscy jeździli zgodnie z przepisami.

Policjanci wchodzący w skład policyjnej grupy "SPEED" na terenie naszego województwa działają od końca lipca. Podczas miesiąca swojej pracy na drogach kujawsko-pomorskiego:
- skontrolowali 4 737 pojazdów,
- ujawnili 4 994 wykroczenia drogowe, z czego 3 482 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących,
- nałożyli 4 199 mandatów karnych, z czego 3 065 za przekroczenie prędkości,
- skierowali 48 wniosków o ukaranie za wykroczenia drogowe,
- zatrzymali 84 prawa jazdy, w tym 74 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym,
- zatrzymali 188 dowodów rejestracyjnych,
- ujawnili także 15 przestępstw dotyczących ruchu drogowego tj. jazda pod wpływem alkoholu, niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie bez uprawnień.

Przypomnijmy, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" działa od dnia 19 lipca. Jej skład stanowią:
- trzej policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,
- po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
- dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.

O tym, gdzie i kiedy patrolują drogi kujawsko-pomorskiego decyduje Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy. Policjanci do służby wyjeżdżają nieoznakowanymi BMW z videorejestratorami, ale także oznakowanymi radiowozami z laserowymi miernikami prędkości.

Sama nazwa „SPEED” wskazuje, jakie zadania przed nimi postawiono. Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

materiał: mł. insp. Monika Chlebicz

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Realista, w dniu 24-08-2019 12:32:39 napisał:

  Super! Normalnie SUPER! Poprawa bezpieczeństwa -> tylko jedno ALE -> odbywa się to zwykle na drogach dwujezdniowych o standarcie drogi S lub zbliżonym gdzie poziom bezpieczeństwa jest wysoki (przecież w Polsce nawet autostrady mamy dwujezdniowe). Zdjęcia mówią same za siebie, zresztą wystarczy RANO przejechać się obwodnicą Bydgoszczy i wjechać od strony Lotniska by przekonać się że większość SIŁ jest tam (2x bmw 1xopel 1xfiat itp) bywa że jednego dnia po 6 krąży tam kilka radiowozów, następnie na Orlenie za dużym cennikiem stoi schowany radiowóz a 15m dalej przy jezdni Policjant z laserówką.... no powiem wam to jest sposób na podnoszenie bezpieczeństwa.... Tymczasem np na Szubińskiej w kierunku na Poznań od kilku dni jest zgięty znak nakazu jazdy prosto... by nie skręcać w drogę na Trzciniec... policja jeździ... widzi... nie reaguje. No cóż TAK grupa SPEED poprawia bezpieczeństwo - tylko czemu nie w mieście? Czemu na wlocie schowani za znakami?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Mlody12115, w dniu 26-08-2019 22:22:13 napisał:

  Z pośród 4.737 pojazdów! A ujawnili aż 4.994. To ta reszt dopisania na lewo do statystyki

  odpowiedz

  • 0 (0)

  NakiełkoPiekiełko , w dniu 30-08-2019 23:59:09 napisał:

  Z pośród 4.737 pojazdów! A ujawnili aż 4.994. To ta reszt dopisania na lewo do statystyki. Dokładnie Gratulujemyy normalnie dyplom drukuje dla nich !!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Stół z blatem szklanym + krzesła
Meble łazienkowe
Zabiegi odmładzające
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)